На Черкащині кількість захворілих перевищує одужалих

На Черкащині кількість захворілих перевищує одужалих

Оновлено
На Черкащині кількість захворілих перевищує одужалих
Суспільне Черкаси

На Черкащині станом на 15 листопада кількість захворілих перевищує кількість одужалих. Про це під час брифінгу зазначила заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова.

Передає власна кореспондентка Суспільного з місця події.

За добу діагностували 359 інфікувань коронавірусом, одужали — 241 людина.

"Ні позитивних, ні негативних зрушень щодо стану захворюваності на коронавірус нині в області немає — ситуація стабільна", — зауважила Лариса Кошова.

Втім, за її словами, із введенням "червоної" зони збільшилась кількість людей, які отримали першу та другу дозу вакцинації. Нині в області наявні всі види вакцини, в тому числі Moderna, яка надійшла минулого тижня.

"МОЗ рекомендує проводити щеплення дітям із 12 років. Вони можуть отримати щеплення вакциною Pfizer, але за умови, що вони отримали курс рутинних щеплень", — розповіла медикиня.

Якщо, за словами Лариси Кошової, якесь щеплення у дитини відсутнє, то вони мають довакцинуватись. Загалом, за її словами по області щепили понад 2 500 підлітків:

"Зокрема 534 віком 12-15 років та 2015 віком 16-17 років. Зробити щеплення проти коронавірусу закликають й інших дітей, які не належать до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19".

"Також для зручності громадян ми змінили графік роботи пунктів вакцинації. Вони працюватимуть до останньої людини, яка прийшла щепитись", — зауважила Кошова.

Як працюють освітні заклади

В області 570 закладів дошкільної освіти нині працюють у звичному режимі, розповіла Лариса Кошова.

448 шкіл працюють к звичному режимі. На дистанційку пішли 45 закладів, із них є 12 закладів де працівники не щеплені, п'ять закладів працюють дистанційно через захворюваність.

Сім закладів вищої освіти навчаються дистанційно, один в очному режимі.

Також 14 із 19 професійних училищ працюють в очному режимі.

Що відомо

  • Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР–тест.
  • Чотири школи у Черкасах продовжують працювати у звичному режимі у "червоній" зоні. Це 9 гімназія, школа №8, гуманітарно-правовий ліцей та колегіум "Берегиня". У решті закладів учні 5-11 класів навчаються дистанційно.
  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок