"Інклюзія починається з тебе": у Полтаві діти із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії

"Інклюзія починається з тебе": у Полтаві діти із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії

"Інклюзія починається з тебе": у Полтаві діти із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії
Суспільне Полтава

Допомогти дітям із синдромом Дауна займатися йогою, придбавши календар. Такий благодійний проєкт влаштували у Полтаві. 13 дітей сфотографувалися для примірників на 2022-й рік. Виручені гроші спрямують на заняття дітей. А частину продукції роздадуть держустановам, розповіла Суспільному голова громадської організації "Полтава Даун Синдром", яка ініціювала проєкт, Марія Остроушко.

Перед фотокамерами позували 13 дітей із синдромом Дауна. Серед них 8-річна Софія.

"Ми вирішили взяти участь для того, щоб заявити про себе. Що такі дітки теж мають право бути щасливими, вони повноцінно ростуть, повноцінно живуть, і, напевно, щоб звернули увагу", – каже мати Софії Капінус Марина Захарченко.

У Полтаві діти із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії
Учасники фотосесії. Суспільне Полтава

"Тема цьогорічного календаря "Інклюзія починається з тебе". Саме на підйомі того, що вперше у нас у місті Полтава четверо дітей із синдромом Дауна пішли в загальноосвітні школи на інклюзивну форму навчання у перші класи. І, крім цих дітей, у нас є діти, які навчаються у дошкільних навчальних закладах на інклюзії. Є хлопчик, який пішов вперше в профтехучилище цього року. Ми хотіли показати ріст цих дітей, як це можливо від найменшого до найбільшого організувати процес навчання, щоб включити їх у наше життя", – говорить голова громадської організації "Полтава Даун Синдром" Марія Остроушко.

Безкоштовно фотографували дітей Ліна Денисенко та Володимир Грибов.

"У нас тут був жорсткий таймінг. На одну дитину у нас виділялося 15 хвилин. На годину ми брали чотири дитини. Усі діти не люблять нові обставини, нові приміщення. Не усі дуже швидко адаптуються. На вулиці трохи простіше, бо на вулиці ми не так обмежені в часі. Працювати із дітьми, особливо з особливими дітьми, у студії трохи складніше", –каже фотограф Володимир Грибов.

"Інклюзія починається з тебе": у Полтаві діти із синдромом Дауна долучилися до благодійної фотосесії
Фотографиня Ліна Денисенко та фотограф Володимир Грибов. Суспільне Полтава

"Вони (діти – ред.) бігали, кидали кубики. Але ж дітей статично нереально зняти. Тому вони усі просто летять. Мені кайфово, коли вона щось роблять у кадрі. Не хотів один без брата зніматися. То поряд саджали (брата – ред.) вони гралися, але знімала конкретно цю дитину", – розповідає фотографиня Ліна Денисенко.

Участь у проєкті взяли і сини полтавки Ганни Дерій. 8-річний Микола та 5-річний Михайло.

"Мені важливо подолати якісь певні свої стереотипи про те, що наші діти також можуть нести прекрасне у цей світ. Тобто наших дітей можна показувати, їх потрібно показувати. Вирішили, що календарі – це буде такий гарний посил для того, щоб показати, що наші діти також варті уваги", – говорить мати дітей із синдромом Дауна Ганна Дерій.

Нині календарі готують до друку, а виручені за них гроші спрямують, зокрема, на навчання дітей із синдромом Дауна, каже Марія Остроушко.

Дітей із синдромом Дауна у Полтаві фотографували для календаря
Фотосесія у студії. Суспільне Полтава

"Батьки покривають кошти за матеріали ті, які друкарня нам виставляє. А все інше частково ми їх реалізовуємо. Це невеликий об’єм (тираж календарів – ред.). Більшість розходиться як благодійні подарунки для того, щоб люди були освічені та свідомі того, що поряд є такі діти. У нас є проєкт "Йога-21", фінансування якого розраховане на рік. Рік закінчується. Фінансування у лютому місяці. Тепер ми шукаємо кошти, можливість для продовження реалізації цього проєкту", – повідомляє голова громадської організації "Полтава Даун Синдром" Марія Остроушко.

За словами Марії Остроушко, реалізувати календарі планують на початку грудня. Загалом такий проєкт влаштовують учетверте.

На початок