Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування

Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування

Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування
Суспільне Черкаси

Житель села Худяки на Черкащині Василь Кучугурний понад двадцять років займається виноградарством. Розповів Суспільному, як правильно доглядати виноград, щоб отримати вдалий урожай.

Виноградники Василь Кучугурний посадив, щоб вирощувати ласощі для родини. Згодом, через велику кількість врожаю, почав продавати. Нині має близько п'ятдесяти сортів винограду.

У виноградниках вдосталь роботи. З осені, наприклад, щоб підготувати лозу до наступного року, її слід правильно обрізати, розповів чоловік:

"Якщо схематично кущ винограду складається із трьох рукавів, то на кожному рекомендується мати одну, так звану, ланку, яка складається із короткого сучка заміщення обрізаного. Наприклад, на три бруньки і довгої лози, яка буде обрізана на десять чи дванадцять бруньок. Все решта, що родила у цьому сезоні, безжально видаляється для того, щоб не завантажувати кущ".

Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування культури
Виноградник пана Василя. Суспільне Черкаси

У винограднику пана Василя близько п’ятдесяти столових сортів. Кожен, за словами чоловіка, має свої особливості:

"Існує у виноградарів думка, що це «рослина місця». Один і той самий сорт посаджений у різних місцях поводить себе зовсім по-іншому. І очевидно велике значення має чи зумів виноградар підібрати ключик до даного сорту".

Займатися "виноградною справою" пан Василь почав двадцять років тому — хотів мати на родинному столі власноруч вирощені та доглянуті плоди. Відтоді і дотепер за будь-якої можливості біжить до свого "дітища", додав виноградар.

Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування культури
Василь Кучугурний порається у винограднику. Суспільне Черкаси

"Кажуть виноградарі, що це сонячна ягода. Він любить сонце і тінь від виноградаря. Тобто він потребує до себе дуже багато уваги і покинути його, наприклад, на тиждень без догляду — це дуже ризиковано. Це робота творча. Завжди є для творчості можливість", — розповів виноградар.

Підживлює виноград пан Василь компостом з опалого листя та гілок:

"У мене все переробляється як органічна продукція, навіть лози, які мені не потрібні для укорінення, я їх перебиваю на мульчу і так само листя. Усе листя або залишається для перегнивання в рядах, або перекидається у спеціальне сховище".

Черкаський виноградар поділився секретами вдалого вирощування культури
Світлини сортів винограду пана Василя. Суспільне Черкаси

Пан Василь поділився, що секрет гарного врожаю та налитих плодів — у любові до виноградарства:

"Навіть з найгіршим настроєм я прийду на виноградник. Як попрацюю тут пів дня, я виходжу звідси зовсім іншою людиною. Це для мене має дуже серйозне значення. Я тут заспокоююся, я тут в мирі з самим з собою".

Пан Василь додав, що після обрізки виноград вкриває спеціальним матеріалом, щоб не померз взимку. А після весняних робіт чекатиме хорошого врожаю.

Авторка Вікторія Гончарук

Повне відео

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок