Два мільйони гривень з обласного бюджету Тернопільщини виділили, щоб придбати медичні засоби захисту

Два мільйони гривень з обласного бюджету Тернопільщини виділили, щоб придбати медичні засоби захисту

Два мільйони гривень з обласного бюджету Тернопільщини виділили, щоб придбати медичні засоби захисту Оригінальне

Два мільйони гривень з обласного бюджету виділили на придбання індивідуальних засобів захисту медичних працівників та медичного обладнання. Ці гроші потрібні, щоб запобігти коронавірусній інфекції.

За це рішення проголосували 33 депутати із 37 зареєстрованих. Четверо не голосували.

Частину грошей отримають Тернопільська лікарня швидкої допомоги та Тернопільська міська дитяча лікарня, - каже начальник управління охорони здоров”я облдержадміністрації Володимир Богайчук:

"Сьогодні виділено з ініціативи облдержадміністрації та обласної ради 2 мільйони для запобігання розповсюдження коронавірусної інфекції в Тернопільській області. За ці кошти мають закупити апарат штучної вентиляції легень, який буде використовуватися при дихальній недостатності. Також 500 тисяч спрямовано на місто Тернопіль для двох лікувальних закладів: це інфекційне відділення лікарні швидкої допомоги та дитяча лікарня міська, також відділення для дітей і для дорослих, і тому 500 тисяч спрямовано на міський бюджет. І мільйон 300 – це кошти, які спрямовані на управління охорони здоров'я і будуть спрямовані на закупівлю засобів захисту і тест-систем для запобігання такого захворювання"

Заступниця начальника міського відділу охорони здоров’я Ольга Ярмоленко розповіла депутатам, що потрібно для того, аби лікарня швидкої допомоги та міська дитяча лікарня могли надавати допомогу пацієнтам з коронавірусною інфекцією:

"База цих лікувальних закладів не відповідає тим вимогам, які ставить Міністерство охорони здоров’я. Так, в нас є 50 ліжок дитячих, 50 ліжок дорослих, є боксовані палати. 12 боксів для дорослих, які повинні бути облаштовані для надання реанімаційних заходів. Повинен бути кисень, повинні бути апарати штучної вентиляції легень".

У двох відділенях цих лікарень прийматимуть хворих на коронавірус. Про це повідомив начальник управління охорони здоров”я облдержадміністрації Володимир Богайчук:

"Загалом, щоб ми могли працювати в нормальному режимі, нам необхідно 14 мільйонів гривень. Ми внесли зміни до обласної програми "Здоров’я Тернопілля", де врахували ті кошти для того, щоб ми могли в перспективі їх використовувати на запобігання коронавірусній інфекції.

Відомо:

Для того, аби виділити кошти для запобігання коронавірусній інфекції, депутатам 5-го березня знадобилося майже шість годин. За словами депутата облради, начальника управління охорони здоров'я облдержадміністрації Володимира Богайчука, для цього й скликали позачергову сесію.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди