Шкільне меню на 2022 рік: які нововведення чекатимуть на школярів Миколаївщини

Шкільне меню на 2022 рік: які нововведення чекатимуть на школярів Миколаївщини

Шкільне меню на 2022 рік: які нововведення чекатимуть на школярів Миколаївщини
Фото: Суспільне Миколаїв

З першого січня 2022 року в навчальних закладах мають запровадити нове меню, в рамках реалізації реформи дитячого харчування. До цього часу діє меню, визначене нормативними документами від 1956 року.

Про це розповіла у програмі "Сьогодні. Головне" директорка департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Алла Веліховська.

За словами Алли Веліховської, одна з умов нової організації дитячого харчування – їжа повинна бути спожитою протягом 45 хвилин після приготування.

"Так, як раніше – з вечора готували пюре, вранці його розігрівали та після обіду подавали дітям – такого просто зараз не може бути, тому що через це постраждають абсолютно всі. На додаток, нині знижується поступово споживання солі, тобто вміст солі", — розповідає Алла Веліховська

За словами Алли Веліховської, в новому меню використовуватимуть більше спецій, а також додаватимуть більше насіння.

"Дійсно, дуже багато насіння, воно корисне – це той самий соняшник, кунжут, гарбузове насіння. Ну і плюс – сама кухня дуже смачна – є рецепти Євгена Клопотенка, є розроблені технологічні карти – вони всі у вільному доступі – з виготовлення кожної страви", — розповідає Алла Веліховська.

Читайте також: "У Миколаївській області 251 навчальний заклад працює в дистанційному режимі — Веліховська"

За її словами, під час розробки меню співпрацюють з вищими навчальними закладами Миколаївщини.

"Ми звернулися до миколаївського національного аграрного університету, там є факультет технологів, які виготовляють продукцію, і запропонували їм — нехай студенти, під керівництвом педагогів, попрацюють над розробкою шкільного меню", — говорить Алла Веліховська.

За її словами, вже розроблені 13 варіантів меню, які подали на затвердження до Держпродспоживслужби.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок