Три українки - у топ-20 мас-старту на контрольному старті в Шушені: результат

Три українки - у топ-20 мас-старту на контрольному старті в Шушені: результат AP

Юлія Джима після топ-8 у спринті впала за межі топ-30.

Заключний день передсезонного старту у Шушені розпочався із жіночого мас-старту. Участь у ньому мали взяти усі 10 біатлоністок, що відправилися у Норвегію, проте перед самим стартом з гонки знялася Ірина Петренко.

Позиції у мас-старті Шушену визначилися відповідно з результатами спринтерської гонки. У ній одразу дві українки - Анастасія Меркушина та Юлія Джима - посіли місця у топ-10.

Результати мас-старту мали стати ключовими у контексті визначення складу збірної України на перші етапи Кубка світу сезону 2021/22.

За підсумками першого вогневого рубежу Меркушина втрималася у топ-10, не схибивши жодного пострілу. А ось Юлія Джима опустилася на 27-е місце з колом штрафу, пропустивши уперед одразу чотирьох українок - Віту та Валентину Семеренок, Дар'ю Блашко та Ольгу Абрамову.

Другий вогневий рубіж пройшов без промахів для Меркушиної, а також сестер Семеренко, які знову відстріляли чисто та піднялися у топ-10. А ось позиції решти українок погіршилися, причому Джима не закрила дві мішені та залишила межі топ-30.

Попри влучність на вогневих рубежах, ані сестри Семеренко, ані Меркушина ходом не змогли нав'язати боротьбу суперницям на колах. І хоча Валентина Семеренко та Меркушина пройшли чисто вогневі рубежі, перед заключною стрільбою вони займали лише сьоме-восьме місця.

У підсумку найкращий результат у мас-старті серед українок показала Валентина Семеренко. З 34-м стартовим номером вона фінішувала 12-ю, припустившись лише однієї хиби. Найближчі переслідувачки - Анастасія Меркушина та Віта Семеренко - також зробили одне коло штрафу, але фінішували нижче. Віта при цьому показала другий результат у гонці за швидкострільністю.

У топ-30 також вдалося фінішувати ще трьом українкам - Дар'ї Блашко, Ользі Абрамовій та Катерині Бех. Причому Бех з трьома колами штрафу програла Блашко без хиб лише 12 секунд. А ось Юлія Джима продовжила падіння і з шістьмома колами штрафу закінчила гонку 39-ю.

Щодо решти українок, то Олена Білосюк з двома колами штрафу показала лише 34-й результат. А Надія Бєлкіна посіла 52-е місце у гонці з чотирма колами штрафу.

За показниками швидкострільності одразу чотири українки потрапили у топ-10. Крім Віти Семеренко (друге місце) ними стали Анастасія Меркушина (четверте), Катерина Бех (шосте) та Валентина Семеренко (восьме). А ось найшвидшою за ходом по дистанції стала Валентина Семеренко, яка відстала від лідерки Жюстін Бреза-Буше на 1:51 хвилини. У топ-20 також і Юлія Джима з відставанням 1:56 хвилини.