У Луцьку депутати затвердили межі історико-архітектурного плану

У Луцьку депутати затвердили межі історико-архітектурного плану

У Луцьку депутати затвердили межі історико-архітектурного плану UA:Волинь

У Луцьку з другої спроби погодили межі історичних ареалів. 22 депутати під час сесії міської ради проголосували за новий проєкт, який має назву "історико-архітектурний опорний план з визначення зон охорони пам’яток культурної спадщини та меж і режимів використання історичних ареалів Луцька".

Нинішня сесія міської ради – позачергова. Розглядають одне питання – межі зонування Луцька. Начальник управління містобудування та архітектури Веніамін Туз – представляє проект зонування Луцька.

Депутат Луцької міської ради Костянтин Петрочук розповів: цей план розробили фахівці Українського державного інституту культурної спадщини.

Депутат Луцької міської ради Костянтин Петрочук:"Весь час то зі сторони заповідника, то зі сторони міськради не погоджуються ті межі і потім йде зміна законодавства і ми починаємо робити по-новому той проєкт. Тому якщо зараз нам не вдасться затвердити опорний план, а через кілька місяців вже генплан міста, ми з осені змушені будемо починати вже по-новому роботу."

Депутат Луцької міської ради Павло Данильчук голосував проти погодження меж історичних площ, які визначені в даному проєкті рішення.

Депутат Луцької міської ради Павло Данильчук: "Вони були не узгоджені і не погоджені ні міською радою, ні Міністерством всі ці роки. На погоджувальній раді в Міністерстві торік він був не прийнятий. Плюс чому історичні ареали саме так визначені, не входить половина центру історичного — проспект Волі, вулиця Коперника, Ярощука, Винниченка, Стрілецька. Так само Красне, як окремий пункт будувався і забудовувався. Теж має бути якась частина історичного ареалу."

Із 29 присутніх депутатів «за» голосують 22.

Після затвердження документи відправлять на розгляд ради з питань охорони культурної спадщини Мінкультури, каже начальник управління містобудування та архітектури Веніамін Туз. За його словами, згідно із документами затверджені межі Старого міста і Заглушецького передмістя.

В нинішньому опорному плані відсутні межі історико-культурного заповідника, каже його директор Павло Рудецький. Говорить, коли новий проєкт діятиме, будуть межі і статус заповідника стане вищим.

Директор Адміністрації державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку Павло Рудецький: "На цьому архітектурному плані меж заповідника не було. Коли ми говоримо про якісь правові моменти, то територія заповідника має значно більше вимог до користування об’єктами заповідника, ніж ареали. На території заповідника можливі будь-які роботи, але після погодження проектно-кошторисної документації. Там є обмеження по висоті, по земельних роботах. Втрата меж заповідника — це розв’язує руки багатьом недобросовісним будівельникам. Тому що все ж таки тут може з’явитися інша забудова, забудова, яка не була традиційною. Тому заповідник має більше обмежень, ніж ареал."

Заступник начальника відділу охорони культурної спадщини міськради Петро Троневич каже: Старе місто - частина заповідника. Приватизовувати земельні ділянки і будувати тут не можна.

Заступник начальника відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради Петро Троневич: "Жодного документу на виконання, які були прийняті КМУ до списку міст.. в нас історичні пам’ятки не були захищені. Друге — з метою захисту пам’яток хоча б в старій частині міста був затверджений генеральний план заповідника. Він забороняв будівництво у старій частині міста, а головне приватизацію земельних ділянок... ост.слова...буде надана можливість приватизації земельних ділянок на території старого міста."

Після розгляду проєкту в Мінкульті папери повернуться до Луцька. Депутати на сесії Луцької міської ради знову голосуватимуть. Якщо більшість буде «за», документ набуде законної сили, розповів начальник управління архітектури і містобудування Веніамін Туз.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди