Державне агентство з питань кіно було відділено від Міністерства культури через необхідність посилити цей напрям.
Про це під час брифінгу заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, передає Суспільне.Закарпаття.
"Відділення Держкіно від Міністерства культури здійснено за ініціативою Кабінету міністрів України. Це пов'язано з тим, щоб надати вагомого статусу Держкіно, виділити його в окремий центральний орган виконавчої влади, з можливістю формувати політику. Це посилення цього напряму", — заявив голова уряду.
Читайте також: Був один хороший проєкт, або Чим запам'ятається Ткаченко на посаді міністра культури
Він також відзначив, що не мав можливості поговорити з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком, який заявив, що іде з посади.
За словами Шмигаля, наразі кандидатури на посаду нового очільника Мінкульту ще не обговорювали.
Що відомо
- 10 листопада уряд ухвалив постанову про те, що "Державне агентство з питань кіно є органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері кінематографії".
- З законодавства викреслили формулювання, що діяльність агентства спрямовується і координується Кабміном через Міністра культури та інформаційної політики.
- Наслідки цього рішення – Держкіно не підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики. Тому самостійно буде приймати і реалізовувати рішення, не чекаючи погодження Мінкульту, або направляти пропозиції уряду, які будуть розглядатися на засіданнях уряду.
- Також конкурси на виробництво та розповсюдження патріотичних серіалів буде проводити Держкіно. Раніше цим займався Мінкульт. У 2020 і 2021 році бюджет конкурсу був по 50 млн. гривень.
Читайте також
Пилип Іллєнко: "Рішення відокремити Держкіно від Мінкульту правильне"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!