Сукупна ринкова вартість робіт Пабло Пікассо - понад 10 млрд доларів

Сукупна ринкова вартість робіт Пабло Пікассо - понад 10 млрд доларів

Сукупна ринкова вартість робіт Пабло Пікассо - понад 10 млрд доларів

Фахівці артринку оцінюють сукупну ринкову вартість робіт Пабло Пікассо у понад 10 млрд. доларів. Найбільш жаданими залишаються картини Пікассо, написані 1932-го, який називають "еротичним роком" у його творчості.

У 2020 році на аукціонах та артринках продали понад 3 тисяч картин художника загальною вартістю понад 600 млн. доларів, підрахував Marbeks.art.

Онук художника Бернар Руїс-Пікассо не виключає, що колись колекціонери будуть готові викласти за роботу Пікассо суму, близьку до рекордних 450 млн доларів, яку в 2017 році заплатив за "Спасителя світу" Леонардо да Вінчі саудівський принц Мухаммед ібн Салмана.

"Було б дивно, якби Пікассо не став одним із найдорожчих у світі митців. За запитом у пошукових системах, Пікассо та Да Вінчі займають перші позиції серед живописців усіх часів та народів. Так було, є і буде в найближчому майбутньому", — сказав колишній директор паризького Музею Пікассо Лоран Ле Бон, який щойно очолив Центр Помпіду.

Експерти вважають, що найбільше затребуваними є картини Пікассо, написані 1932-го, який називають "еротичним роком", а також роботи "блакитного" та "рожевого" періодів, а також за неокласичними портретами його дружини Ольги Хохлової.

Станом на сьогодні, найдорожчою картиною Пабло Пікассо є "Алжирські жінки" ("Версія О"), 1955. Її було продано на аукціоні Christie’s у 2015 році за рекордні за 179,4 млн. доларів. Її купив колишній прем’єр-міністр Катару, мільярдер Хамад бен Джасім бін Джабер Аль Тані.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант