На позачерговій сесії Запорізької облради депутати виділили кошти на сферу медицини

На позачерговій сесії Запорізької облради депутати виділили кошти на сферу медицини

На позачерговій сесії Запорізької облради депутати виділили кошти на сферу медицини
Фото: Суспільне Запоріжжя

Шоста позачергова сесія обласної ради 8-го скликання відбулася сьогодні, 12 листопада, відбулася у Запорізькій обласній раді.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Ольга Ларіонова.

Основне питання порядку денного — фінансова підтримка медичних закладів області в умовах пандемії COVID-19. Депутати перерозподілили кошти з обласного бюджету та державної субвенції 24-м лікарням, де відкриті ковідні відділення.

Їх скерують на закупівлю інфузоматів, кисневих концентраторів, витратних матеріалів для апаратів штучної вентиляції легенів, експрес-тестів для діагностики COVID-19, а також на зарплатню й надбавки медичним працівникам — розповіла голова Запорізької обласної ради Олена Жук.

У Запоріжжі відбулася позачергова сесія облради. Виділили кошти на медицину
Олена Жук. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Звичайно, найбільше коштів отримала Запорізька обласна клінічна лікарня. Ще 14 мільйонів гривень були направлені на боротьбу з COVID-19, і медичним працівникам у 24-х лікарнях Запорізької області. Це і районні лікарні — Токмацька, Пологівська, Василівська — всі опорні лікарні по Ковіду", розповіла Олена Жук.

52 мільйони гривень скерували Запорізькій обласній клінічній лікарні — для придбання медичного обладнання.

"Нам виділено 40 мільйонів гривень для придбання магнітно-резонансного томографа, це потужне діагностичне обладнання, яке вкрай необхідне для обласної клінічної лікарні. Раніше ми повністю залежали тільки від приватного сектору. І 12 мільйонів — це кошти на комплексну рентген-установку на три робочих місця, яка повинна бути у поліклініці такого рівня", каже Ігор Шишка, директор Запорізької обласної клінічної лікарні.

Читайте також: У Запорізькій обласній лікарні презентували гелікоптер для порятунку тяжкохворих пацієнтів
У Запоріжжі відбулася позачергова сесія облради. Виділили кошти на медицину
Ігор Шишка. Фото: Суспільне Запоріжжя

Крім того, на реконструкцію обласної клінічної лікарні депутати затвердили виділення додаткових 13 мільйонів гривень, наданих Європейським інвестиційним банком. Це 10% від загальної проєктної вартості реконструкції, що становить 148 мільйонів гривень, розповів директор медзакладу Ігор Шишка.

"Це дає змогу, в рамках реконструкції таких великих територій, які є в обласній клінічній лікарні, перейти до реконструкції таких важливих об’єктів, як пожежні гідранти, потужні інженерні вузли, а саме електропостачання, які будуть замінені вже в цьому році. А термомодернізацію головного корпусу ми закінчимо у цьому місяці, або на початку наступного, якщо з боку центральної влади не буде збоїв фінансування", пояснив він.

Також депутати виділили кошти на створення проєктно-кошторисної документації для будівництва у Запорізькій області 6 урбан-парків — по два у Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі.

Читайте також: У Запоріжжі планують побудувати на трьох гектарах паркової зони урбан-парк
На початок