У Чернівцях громадські активісти хочуть перейменувати вулицю імені Горького

У Чернівцях громадські активісти хочуть перейменувати вулицю імені Горького

У Чернівцях громадські активісти хочуть перейменувати вулицю імені Горького
Двір будинку на вулиці Горького. Джерело фото: Шпальта

У Чернівцях громадські активісти Українського Народного Дому ініціювали перейменування вулиці Горького. Її хочуть назвати на честь історика Аркадія Жуковського, який народився та жив у Чернівцях.

Про це Суспільному сказав голова Українського Народного Дому Володимир Старик.

За його словами, перейменуванням хочуть вшанувати пам'ять Аркадія Жуковського до 100-річного ювілею з дня його народження. З вимогою перейменувати вулицю звернулися до міськради. Їхнє звернення розглядатимуть на засіданні топонімічної комісії, яка ініціює громадське обговорення. Після цього це питання винесуть на голосування сесії міськради.

Раніше Володимир Старик вже ініціював перейменування вулиць міста на честь українських діячів, зокрема у 2014 році виступив за перейменування вулиці Московської Олімпіади на вулицю Січових Стрільців. Згодом вулицю перейменували.

Що відомо

  • Аркадій Жуковський народився 12 січня 1921 року в Чернівцях. Він є почесним доктором Чернівецького національного університету та почесним громадянином Чернівців. Автор "Історії Буковини" та співредактор "Енциклопедії українознавства" у 14 томах. За словами Володимира Старика, у 90-х роках книга Жуковського "Нарис історії України" була підручником з історії для учнів та студентів.
  • Максим Горький — російський та радянський письменник. Підтримував більшовиків як до, так і після Жовтневого перевороту.

Читайте також

У Чернівцях пошкодили третину табличок "Квітки надії" з елементами доповненої реальності

На початок