Шини, акумулятор та омивач: як підготувати автівку до експлуатації взимку

Шини, акумулятор та омивач: як підготувати автівку до експлуатації взимку

Шини, акумулятор та омивач: як підготувати автівку до експлуатації взимку
ФОТО: Pexels.com

Чому потрібно змінювати мастила, коли саме «перевзувати» автівку та як правильно доглядати за машиною взимку? Про це в ефірі програми "Ранні пташки" "Українського радіо: Чернігівської хвилі" розповів продавець автомобільних мастил та автолюбитель Антон Бабенко.

Зимові шини

"Я підготував свій автомобіль вже 2 тижні тому. Для мене перший етап – це заміна шин, взагалі радять це робити при температурі +5 градусів, оскільки літня гума починає твердіти. Зимова – м’якіша, тому краще тримає дорогу. Також у неї вищий протектор, через це вона не загрузне в снігу", – говорить Антон Бабенко.

З його слів, на зимовій резині можна їздити і влітку, але це буде дуже гучно і вона швидко зноситься. Тим, хто вже зняв літню гуму, радить перевірити, чи вона непошкоджена.

"Також, на мою думку, після того, як зняли резину, треба поїхати на мийку, помити її та змазати силіконовою змазкою, аби вона не потріскалася у зимовий період. Якщо гума на дисках, то її варто кудись покласти, а якщо навпаки – тоді поставити, аби не стиснулась. Я свою резину зберігаю на горищі, яке не опалюється".

Спочатку Антон радить звернути увагу на висоту протектора, адже він може потріскатися.

"Я знаю, що використовують гуму протягом 3-4 сезонів, але задля власної безпеки варто слідкувати за станом шин. Якщо протягом довгого часу гуму не змінювати, то вона втратить свої особливості".

Догляд за кузовом авто

Що стосується кузова автомобіля, то зимою, коли починають присипати дороги сіллю, варто частіше мити машину, говорить Антон. Також, якщо є проблеми з корозією, їх треба терміново вирішити, оскільки навесні доведеться фарбувати авто, а це не дешево. Кузов радить покрити спеціальним воском, завдяки якому фарба буде триматися значно довше. Це, каже, варто робити приблизно один раз на тиждень.

Також, розповідає Антон, важливо перевірити акумулятор, а саме звернути увагу на щільність електроліту, виміряти його рівень та підзарядити.

"Ще хочу згадати про систему гальм. Варто перевірити рівень гальмівної рідини, колодок та системи ABS. Щодо склоочисників: подивіться, чи цілі вони, адже коли присипаний сіллю та піском сніг тане, то бруд від машини, яка їде попереду, потрапляє на лобове скло вашого авто. Також подбайте про стан фар, аби всі лампочки світилися, оскільки в зимовий період швидше темнішає і через це видимість гірша".

Зміна манери їзди з появою перших заморозків

Антон говорить, влітку водії звикають до того, що машина швидко гальмує, взимку ж через ожеледицю потрібно гальмувати завчасно.

"Пішоходам також потрібно бути максимально обережними в цю пору. Я вже багато років їжджу за кермом і по тому, як пішохід переходить через дорогу, розумію, є в нього права чи ні. Якщо є, то він знає, що машина зупиниться не одразу, деякий час буде котитися, але людина вже може йти, коли ні – чекатиме повної зупинки автомобіля".

Заміна автомобільних мастил

В кожній машині є книжка з експлуатації, в якій прописано, які мастила використовувати в зимовий період, а які – в літній. Різниця полягає в тому, що літні мастила густіші за зимові. Це потрібно для швидкого старту автомобіля.

Омивач та антифриз взимку

"Так, я раджу замінювати омивач для скла. Якщо залишився літній, то можна залити концентрат, додавши зимового для підтримання відповідної температури. Оскільки отвір для рідини пластиковий і може луснути. Щодо антифризу, то важливо вимірювати його щільність і вміти визначити необхідну кількість".

На що ще варто звернути увагу, готуючись до зимового сезону

Антон каже, важливо перевірити акумулятор, а саме звернути увагу на щільність електроліту, виміряти його рівень та підзарядити.

"Ще хочу згадати про систему гальм, тут варто перевірити різень гальмівної рідини, колодок та системи ABS. Щодо склоочисників, подивіться чи цілі вони, адже коли присипаний сіллю та піском сніг тане, то бруд від машини, яка їде попереду, потрапляє на лобове скло вашого авто. Також подбайте про стан фар, аби всі лампочки світилися, оскільки в зимній період швидше темнішає і через це видимість гірша".

Читайте також:

40 тисяч туристів відвідали Чернігів у жовтні: чим приваблює “місто легенд”?

На початок