Двічі підкорював Говерлу та мріє стати сироробом: до дня незрячих — історія Юрія Кошкера

Двічі підкорював Говерлу та мріє стати сироробом: до дня незрячих — історія Юрія Кошкера

Марафон
Двічі підкорював Говерлу та мріє стати сироробом: до дня незрячих — історія Юрія Кошкера
Ілюстративне фото. Фото: Pexels

13 листопада у всьому світі вважають Днем незрячих людей. Дату заснувала у 1984 році Всесвітня організація охорони здоров'я. На Суспільному — історія незрячого чоловіка, який займається скандинавською ходьбою та мріє про крафтове виробництвовласне виробництво маленькими партіями козячого сиру.

37-річний Юрій Кошкер живе у селі Сартана, що на Донеччині. Чоловік має першу групу інвалідності по зору. Розповідає — погано бачив з дитинства. Повністю втратив зір після того, як отримав травму голови.

"На велосипеді гальм не було... ми впали, я сильно вдарився головою і хвилин на 20 знепритомнів. У мене одразу потемніло в очах. Я не знаю що було, може струс. Я розплющив очі — й пелена", — згадує Юрій.

До початку карантину Юрій підробляв слюсарем в Українському товаристві сліпих. Зараз весь всій вільний час чоловік присвячує господарству та мріє розпочати виробництво козячого сиру.

"Я просто хочу багато від життя. Мені багато хто говорить: "У тебе не вийде, у тебе не вийде". Але виходить потихеньку. Але я бачу себе тільки в тому, щоб щось робити", — ділиться Юрій.

Півтора року чоловік займається скандинавською ходьбою. Разом із групою спортсменів з порушеннями зору, двічі підкорював Говерлу.

Наразі чоловік живе з матір’ю, Катериною Кошкер. За її словами Юрію важко дивитися на яскраве світло.

"Важко йому коли сніг, коли сонце яскраве. Ходжу, зустрічаю, всюди ми ходимо разом, але мені легко. Я взагалі не уявляю, якби його не було. Це — все моє життя", — говорить мати Юрія.

Орієнтуватися у просторі, під час руху, Юрію допомагає спеціальна тростина. Каже, сподівається, що дороги рідного селища незабаром відремонтують.

Що відомо

  • У Маріуполі живуть понад пів тисячі людей з функціональними порушеннями зору

Читайте також

На Донеччині люди з функціональними порушеннями зору навчаються скандинавській ходьбі

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок