У Миколаївській області з 15 листопада 2021 року розпочинається осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла заступниця начальника управління Державного агентства рибного господарства у Миколаївській області Євгенія Хиренко
За словами Євгенії Хиренко, посилені рейдові групи рибоохоронного патруля постійно контролюватимуть місця зимування риб.
"У цей період температура води понижується, риба стає менш рухливою, вона скупчується в зграї та стає в одному місці. Риба малорухлива, вона стає в місцях, де кругова течія та майже не вживає їжі. Риба стає вразливою, тому стає легкою здобиччю", — каже Євгенія Хиренко.
Читайте також: "Менше спалювати, більше компостувати. У Вознесенську, що на Миколаївщині, встановили 70 компостерів"
Створено мапу заборонених ділянок для вилову водних біоресурсів, що включає зимувальні ями.

Продовжиться він до початку весняно-літньої нерестової заборони. За словами Євгенії Хиренко, часові рамки нерестової заборони стануть відомі навесні 2022 року.
Що відомо
- За добування риби на зимувальних ямах передбачено адміністративну відповідальність за ч. 3 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Якщо вилов здійснюється забороненими знаряддями лову — ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення — грубе порушення та залежно від ступеня може бути перекваліфіковано на кримінальне (ст. 249 Кримінального кодексу України — незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом). Відповідно до цієї статті передбачено штраф у розмірі від 1 700 до 6 800 грн або обмеження волі до трьох років з конфіскацією знарядь, засобів промислу та всього видобутого.