Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у "червоній" зоні

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у "червоній" зоні

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у "червоній" зоні
Суспільне Черкаси

Із 12-го листопада Черкащина у "червоній" зоні. Відтепер купити квитки на міжміський та міжобласний транспорт можна лише за наявності ковідного сертифіката чи негативного ПЛР-тесту. У салоні персонал вокзалу та водії документи не перевіряють, розповів Суспільному начальник автостанції Костянтин Цісар.

За словами начальника автостанції, згідно із законом, вони не мають права перевіряти документи у пасажирів, це мають робити виконавчі органи. Їх лише можуть попросити показати на касі.

транспорт
Суспільне Черкаси

Черкащанка Людмила Буянова розповіла, що її сімейний лікар знаходиться у Кременчуці. Зі слів жінки, свідоцтва про вакцинацію чи негативного тесту вона не має, про штрафи не знає:

"А є такий закон? Я ж не те що не хочу вакцинуватися, просто за станом здоров’я не можу. Я сідала на трасі, то водій мене попередив, він правильно усе зробив".

транспорт
Суспільне Черкаси

Черкащанин Микола Степаніщенко на дачу до Сміли поїхав із сертифікатом про вакцинацію.

"Я раджу усім щеплюватися, бо люди можуть один одного заразити, близько підходять. Але ці папірці не допоможуть, бо їх легко підробити", – зазначив чоловік.

Міжміські рейси курсують за графіком, а деякі автобуси за межі області довелося скасувати, зауважив начальник автостанції :

"Зараз дуже багато зривів міжобласного сполучення. Люди майже не виїжджають. Багато пасажирів не приходять на автостанцію. Люди частіше почали користуватися попутками", – розповів Костянтин Цісар.

Втім, аби усі охочі змогли дістатися до пункту призначення, на території вокзалу облаштували центр вакцинації.

транспорт
Суспільне Черкаси

У одному із торговельно-розважальних центрів Черкас перевіряли, як дотримуються протиепідеміологічних заходів працівники магазинів. Робили це начальниця відділу Держпродспоживслужби Юлія Сокирка разом із поліцейським. На вході до магазину одягу самих інспекторів попросили показати сертифікати про повну вакцинацію.

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у червоній зоні
Суспільне Черкаси

Усі працівниці вакциновані та мають відповідні документи, зазначила керівниця магазину Наталія Орлович.

У магазині побутової техніки між інспекторами та директором виникла суперечка, оскільки працівники пустили відвідувачку без сертифікату. Обґрунтували це тим, що вона прийшла придбати засіб зв'язку, тому обмеження не діють.

Представниця Держпродспоживслужби Юлія Сокирка заперечила:

"Якщо 60% площі магазину займають засоби зв'язку, то тоді магазину ці обмеження не стосуються, але тут такого не має. Тобто обмеження щодо приймання відвідувачів такого магазину стосується".

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у червоній зоні
Суспільне Черкаси

Інспектори перевірили наявність сертифікатів у всіх працівників магазину і дійшли згоди. Не виявили документа у працівниці косметичного відділу. Вона відмовилася спілкуватися та залишила місце роботи.

"Обслуговувати людей вони можуть згідно з постановою Кабміну, але адміністрація несе відповідальність, якщо в їхньому закладі працює невакцинований персонал", – зауважила Юлія Сокирка.

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у червоній зоні
Суспільне Черкаси

Офіцер поліції Максим Ткаченко зазначив, що якщо хтось викличе поліцію через порушення карантинних вимог, а саме через те, що людина не надала або в неї відсутній сертифікат чи ПЛР-тест, приїде наряд патрульної поліції. Скоріше за все, саме орендодавця, а не працівника буде притягнуто до відповідальності, за те, що він не проконтролював, додав він.

Директор торговельно-розважального центру своєю чергою зауважив, що згідно з договором оренди, відповідальність за недотримання карантинних норм працівниками не несе.

Користуються попутками і показують сертифікати у ТРЦ: Черкащина у червоній зоні
Суспільне Черкаси

Наявність негативного ПЛР тесту чи сертифікату наразі вимагають у кожному відділі, розповіла відвідувачка Ірина Кобзєва. Інакше, додала, не обслуговують:

"Кругом питають сертифікати, у всіх відділах, показую сертифікат і заходжу. Я приїхала з Канева і думала, що в Черкасах закриті всі магазини, а з сертифікатом можна ходити".

Заклади громадського харчування у Черкасах продовжують працювати у звичному режимі за умови стовідсоткової вакцинації персоналу. Обслуговують відвідувачів лише при наявності сертифікату про щеплення.

"Сьогодні відвідувачів менше ніж зазвичай, прикро це констатувати, але ми не мали іншого вибору, окрім того, щоб ввести червону зону, для того, щоб наша медична система витримала навантаження і щоб ми пройшли цю хвилю з мінімальною кількістю жертв", – зауважив голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Скічко.

Також він додав, що згідно з прогнозами, за два тижні ситуація на Черкащині має стабілізуватися і покращитися.

Що відомо

  • Черкащина із 12 листопада область перейшла у “червону” зону. Забороняється робота закладів громадського харчування, торгових центрів, ринків, магазинів, кінотеатрів, а також проведення масових заходів. Водночас обмеження не діятимуть, якщо 100% працівників вакциновані, а відвідувачі мають ковідний сертифікат, або ж актуальний ПЛР-тест.
  • У Черкаській області вісім закладів (шість – "першої хвилі", дві – "другої хвилі"), де надають допомогу хворим на COVID-19. Розгорнуто 1 356 ліжок. Із них забезпечені кисневою підтримкою 1 287 ліжок, це 95%, розповіла Суспільному заступниця голови Черкаської облдержадміністрації, яка курує медицину, Лариса Кошова. До цього списку планують додати ще дві лікарні.
  • Працюють 100 пунктів щеплення, 25 мобільних бригад.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок