В Театрі на лівому березі прем’єра вистави “Одіссею, повертайся додому”

В Театрі на лівому березі прем’єра вистави “Одіссею, повертайся додому”

В Театрі на лівому березі прем’єра вистави “Одіссею, повертайся додому”

11 та 16 листопада в Театрі на лівому березі - прем’єрні покази вистави “Одіссею, повертайся додому”. Як і вистава VIÑO, нова робота режисера Євгена Корняга - фізичний театр, а історія Одіссея буде показана через тіло, пластику та монологи Пенелопи.

“Фізичний театр - це театр, в якому я бачу реальність. Він оснований на рухах тіла, в ньому мало слів. У нашій виставі є слова, але і без них, від контексту, можна здогадатися, про що йде мова. Бо фізичний театр тримається на образах, які є у людській підсвідомості, образах, що людина будує, виходячи з власного досвіду”, - говорить режисер вистави Євген Корняг.

За сюжетом, Одіссей мандрував, і все своє життя плив до людини, яка на нього чекала, Пенелопи. І саме через монологи Пенелопи буде розказана ця історія. Пенелопа добровільно чекає, 20 років чекає, знаходить у собі сили прокидатися, вставати та знову чекати.

На сцені буде шість Одіссеїв і п’ять Пенелоп, хоча з самого початку режисер задумував, що Пенелопа буде лише одна, але коли почалися репетиції, все змінилося. “Коли очікування настільки сильні та нестерпні, Пенелопа починає “розмножуватися”. Якщо одна людина не може розділити це очікування, тоді її стає більше”, - пояснює Євген Корняг.

Вистава “Одіссею, повертайся додому” - не лише пластична, а й надзвичайно музична. Музика накладається на рухи та жести акторів. Так і з’являється відчуття магії на сцені.

Над виставою “Одіссею, повертайся додому” працює та сама творча команда, що і над виставою VIÑO: режисер Євген Корняг (Білорусь), композитор Микита Золотар (Бельгія), художниця-постановниця Тетяна Нерсісян (Білорусь). До них приєднався шеф-драматург Театру на лівому березі Павло Ар’є, який зробив інсценізацію поеми Гомера і художньо виписав монологи Пенелопи.

“Від тексту Гомера залишилося відсотків сорок, а решту доводилось писати разом з ним або замість нього, навіть не знаю, як це правильніше назвати. Для себе я назвав це “У пошуках за Гомером”. У пошуках того, що не сказано, - розказує Павло Ар’є. - Взагалі, у Гомера Пенелопі не дається багато голосу. Тому хочеться їй його надати. Я знаю, я відчуваю, що він є. І я хочу його почути. Через те, що я - чоловік, я не можу говорити замість жінки, але можу почути її голос. І ці монологи з’являлися саме в таких пошуках”.

В Театрі на лівому березі прем’єра вистави “Одіссею, повертайся додому”

Історія Пенелопи і Одіссея, якій більше 1000 років - заперечення думки, що немає незамінних. Адже всім нам хочеться знати, що для когось ти і є незамінною людиною, як Одіссей став для Пенелопи.

Акторський склад вистави: Олександр Піскунов, Анастасія Пустовіт, Марина Клімова, Антон Вахліовський, Владислав Писаренко, Дмитро Соловйов, Катерина Качан, Костянтин Кириленко, Анастасія Іванюк, Олена Бушевська, Максим Девізоров, Анастасія Глущак, Максим Рягін, Андрій Поліщук, Олексій Доричевський, Анастасія Король, Христя Люба, Гліб Клименко, Тетяна Круліковська, Світлана Орліченко, Олег Стефан, Сергій Кияшко

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант