У Харкові презентують альбом Міська Барбари "13ППЛ"

У Харкові презентують альбом Міська Барбари "13ППЛ"

У Харкові презентують альбом Міська Барбари "13ППЛ"
Суспільне Харків

14 листопада, у 50-річчя з дня народження Міська Барбари, у Харкові та Львові презентують його альбом "13 пісень про любов". Друг та колега Міська Юрко Єфремов, відповідальний за музичний супровід треків, розповів Суспільному, як створювали "13ППЛ" та яким був Барбара.

"13 пісень про любов. Просто про любов, а про що ще співати, як не про любов? Все починалося з концепції Радіо "Афродита" — за війни була така радіостанція УПА у Львові. "Мертвий півень" записав альбом під назвою "Радіо "Афродита", і Місько продовжував його далі", — розповів Суспільному Єфремов.

Пісні, які увійшли до альбому, Барбара й гурт "Мертвий півень" виконували на концертах. Матеріал збирали впродовж п'яти років, альбом записали наприкінці серпня.

"Спілкуєшся з ним на концертах, на виступах, під час запису. І кожного разу це якісь нові враження, нові пригоди. Все було: і веселе, і не дуже", — каже Юрко.

Він згадує, як Місько Барбара робив кожен виступ унікальним.

"Пам'ятаю таку пригоду: у Львові ми виступали на відкритому майданчику, і почалася злива, гроза, вибило всю електрику, привезли генератор, і в мене постійно обладнання вимикалось, постійно якісь трабли були. І це був такий фантастичний імпровіз від Міська. Концерт — це постійна імпровізація. В нас не було концертів, які б були схожі один на одного. Місько як та сонячна батарея, ходив, збирав енергію, а потім — вибух енергії або на виставі, коли він грав, або на концерті. Я міг взагалі нічого не грати чи грати на одній ноті, на одній струні", — говорить Єфремов.

За зміст повністю відповідав Місько, розповідає Єфремов.

"За музичну складову я відповідав більшою мірою. Я не втручався в сетліст.список пісень, підготовлений та призначений для виконання певним музикантом чи колективом на якомусь виступі або в турне Не втручався в те, що ми будемо грати. Я міг запропонувати, але ідеологічна складова — цим Місько займався", — говорить Єфремов.

Читайте також: "Місько Барбара – це моя юність". Спогади про співзасновника "Мертвого півня"

Його творча співпраця з Міськом почалася з написання музики до вистави у театрі "Арабески".

"Спочатку, коли ми почали працювати разом з музичним матеріалом, у нього були свої пісні. Потім, коли вже процес пішов, і у нас був такий більш-менш розподіл, хто за що відповідає. Якісь пісні приносив, наспівував мелодію, а я просто робив аранжування. І починалося все з того, що Світлана Олешко запросила мене написати музику до їх вистави. Спочатку ми працювали над виставами. Якось так склалося: "А давай ще запишемо якісь пісні?" — згадує Єфремов.

Читайте також: "13 пісень про любов": альбом Міська Барбари презентують в день його народження

"Каже, часом пісні народжувалися спонтанно: "Бувало, Місько міг принести текст, почав там щось наспівувати, я починаю підхоплювати, і з'являлася пісня. Наприклад, "Госпітальєрку" ми написали за пів години на репетиції", — говорить Юрко.

14 листопада харківська медіагрупа "Накипіло" проведе телеміст зі Львовом. Альбом обговорюватимуть рідні та друзі музиканта.

Що відомо

  • 11 жовтня на 50-му році життя раптово помер відомий львівський музикант Місько Барбара.
  • Місько Барбара був співзасновником гурту "Мертвий півень", що виник у Львові у 1989 році. Впізнаваною рисою гурту стали пісні на вірші відомих українських поетів. За 30 років існування "Мертвого півня" у його складі змінилося близько 20 музикантів. Місько Барбара також паралельно грав у харківському театрі "Арабески".
На початок