Брак води у Краснопавлівському водосховищі на Харківщині визнали загрозою надзвичайної ситуації

Брак води у Краснопавлівському водосховищі на Харківщині визнали загрозою надзвичайної ситуації

Брак води у Краснопавлівському водосховищі на Харківщині визнали загрозою надзвичайної ситуації
vodokanal.kharkov.ua

У Краснопавлівському водосховищі, яке забезпечує частину Харківщини питною водою, ресурсів вистачить до грудня. Ситуацію з браком води обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки визнала загрозою надзвичайної ситуації регіонального рівня.

Про це повідомляє пресслужба обладміністрації з посиланням на слова т. в. о. голови Олександра Скакуна.

"Рішенням КТЕБ та НС ми визнаємо цю ситуацію загрозою надзвичайної ситуації регіонального рівня", — цитує пресслужба Скакуна.

Засідання комісії відбулося 9 листопада. На 8 листопада води у Краснопавлівському водосховищі залишалося 106,82 мБСБалтійська система висот, аварійна позначка — 106,6 мБС, сказано у рішенні комісії.

"Обсягів води вистачить на водопостачання лише до грудня. Відсутність води спричиняє критичну ситуацію не тільки з рівнем води, а й з її якістю, що разом створює реальну загрозу сталому забезпеченню населення Харкова та області питною водою. При збереженні такого стану речей водозбір припиниться, без централізованого водопостачання залишаться близько 400 тис. жителів Харківської області", — йдеться у документі.

Читайте також: На поповнення водосховища, яке живить Харків та Лозову, бракує понад 150 млн гривень

Управління каналу Дніпро — Донбас, яке наповнює водосховище водою, повідомило обладміністрацію, що до кінця року зможуть закачати 16 млн м³ води, за умови надходження на рахунки Управління 34,3 млн гривень. Об'єм водосховища — 410 млн м³.

Комісія з надзвичайних ситуацій доручила обласному Департаменту житлово-комунального господарства підготувати звернення до державної КТЕБ та НС щодо розгляду ситуації та виділення грошей.

Що відомо

  • Краснопавлівське водосховище — штучне водоймище, яке є одним з джерел питного водопостачання Харкова та єдиним для Лозової. Поповнювати його мають двічі на рік, наприкінці осені та на початку весни, йдеться на сайті Лозівської міськради.
  • Водосховище побудували у 1980 році для покриття дефіциту і забезпечення водою маловодних Харківської, Донецької та Луганської областей. Забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, або 350 тис. жителів Харкова та області, йдеться на сайті "Харківводоканалу". У 2020 році на прокачування води з Дніпра до водосховища направляли 99 млн гривень, але змогли використати лише 39 млн гривень та закачати 62,9 млн м³ з 120 млн м³, як планувалося.
На початок