У Хмельницькому відкрилася перша персональна виставка митця Вадима Піщерського

У Хмельницькому відкрилася перша персональна виставка митця Вадима Піщерського

У Хмельницькому відкрилася перша персональна виставка митця Вадима Піщерського
Фото: Суспільне

Свою першу персональну виставку в обласному художньому музеї хмельничанин Вадим Піщерський назвав "Динаміка рівноваги". На ній він представив 16 робіт: полотна у червоно-багряних кольорах та об’ємні металопластикові скульптури. Сам автор розповідає: наразі не вважає себе художником, радше творчим експериментатором, що перебуває в пошуку матеріалів і форм, які б найкраще передавали зміст. Який же зміст вкладає художник у свої роботи, Суспільне розповість.

"Динаміка рівноваги", за словами Вадима Піщерського, автора виставки з такою назвою, це про емоції, які він завжди намагається зрозуміти. Пояснює: "Це, насправді, не такі далекі поняття. Ми всі кудись рухаємося, шукаємо якихось своїх досягнень, і в той же момент, щоби людина не загубила себе і не втратила контроль над своїм життям, вона має знаходитись у рівновазі".

Пошук себе і формування особистості - емоційно складний процес, каже художник. Саме тому, за його словами, на полотнах переважають червоні й багряні кольори та лінії, які найкраще виражають людські переживання та передають рух живої енергії. За словами автора, він вбачає динаміку у всьому: "Такий психологічний, емоційний стан рівноваги, пошук себе, розуміння себе, формування особистості. В мене був шестирічний період такий емоцій неоднозначних, які я намагався зрозуміти, врівноважити себе. Мені було завжди цікаво, чому люди так чи інакше себе поводять".

Саме почуття, додає художник, надихають його на творчість. На виставці, зі слів автора, його роботи 2021 року та кілька 2020 року. Полотна для цієї виставки автор обирав із двох різних серій, але об'єднаних однією ідеєю.

На виставці представлено 16 робіт: полотна у червоно-багряних кольорах та об’ємні металопластикові скульптури.
На виставці представлено 16 робіт: полотна у червоно-багряних кольорах та об’ємні металопластикові скульптури. Фото: Суспільне

Художниця Надія Борецька, мати Вадима Піщерського, розповідає: планували влаштувати спільну експозицію, бо хвилювалася за дебют свого сина. Та на відкритті зрозуміла, що вчинила правильно: "Це був стрибок в невідомість. Та ми побачили, що це Всесвіт, тут нічого не підвладно ні вам, ні мені, ні йому. Це з нами говорить космос. Звичайно, я щаслива, що дочекалася цього дня. В мене аж голос тремтить".

Художник Радімір Мілляр говорить: творчість Вадима Піщерського його вразила самобутністю. "Це напрямок з орієнтацією на анатомію німецьку, особливо руки дуже виразно передають внутрішній стан, напругу певну, можливо, творчу напругу. Але, я б ще сказав, що ці роботи глибоко психологічні, щось таке на рівні внутрішнього конфлікту, пошуку".

Крім полотен, на експозиції представлені й об'ємні металопластикові скульптури, виконані технікою слюсарства. За словами автора, він створив їх за місяць, щоби максимально заповнити мистецький простір. Виставка Вадима Піщерського в обласному художньому музеї триватиме до 19 листопада.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди