Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів

Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів

Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів
Суспільне Тернопіль

Технічний стан транспортних засобів від сьогодні перевірятимуть патрульні поліцейські Тернополя. Про це розповів старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Віталій Тищук.

За його словами, перевірятимуть, зокрема, автобуси, вантажівки та таксі. Робитимуть це за допомогою мобільної діагностичної станції.

Поліцейський Володимир Зварич продемонстрував пристрій для вимірювання товщини протектора на шині.

"Ставимо на нуль, бачимо, що залишкова висота протектора – 11 міліметрів. Тобто при дозволених 0,2 міліметра. Значить, автомобіль є технічно справним стосовно шин", – каже Зварич.

Після цього патрульний показує, як працює пристрій для вимірювання сили світла та кута нахилу фар:

"Він ставиться у такому положенні, щоб центр лінзи входив у центр фари. У такому випадку до нього також підключається комп’ютер і вся інформація, яку зчитує даний пристрій, подається на комп’ютер. Там є спеціалізована програма, яка опрацьовує цю інформацію, чи фара є відрегульована правильно і чи даний потік світла підпадає нормам ДСТУ".

Ще один пристрій діагностичної станції використовують для вимірювання люфту керма.

"Пристрій, який накладається на кермо. Датчик ставиться спеціально до колеса. Ми рухаємо кермом праворуч, ліворуч, автоматично обчислюємо люфт і одразу показує значення".

Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів
Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів. Суспільне Тернопіль

Рівень тонування скла в автомобілі раніше патрульні могли встановити лише візуально. Тепер це робитимуть приладом, який є в комплекті діагностичної станції, розповів Зварич:

"Ми приставляємо його до автомобіля, ставимо з бокового скла двох сторін. Обхоплюємо його, натискаємо на кнопку, він показує відсоток пропускної здатності скла".

Також серед приладів є автомобільні димомір та газоаналізатор.

Перевірятимуть патрульні поліцейські ті транспортні засоби, які підлягають обов’язковому технічному огляду, а саме:

  • вантажні автомобілі понад три з половиною тонни та причепи до них;
  • автобуси;
  • автомобільні таксі;
  • автомобілі, які перевозять небезпечний вантаж;
  • легкові автомобілі, які використовуються для перевезення пасажирів чи вантажів з метою отримання прибутку. Приватні легкові автомобілі поки не перевірятимуть.
Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів
Тернопільські поліцейські перевірятимуть технічний стан автомобілів. Суспільне Тернопіль

«У статті 35 передбачено 10 причин для зупинки транспортних засобів. На основі них ми будемо виїжджати на вулиці міста чи області. Якщо будуть для цього законні підстави, порушення водіями правил дорожнього руху. Якщо, наприклад, буде сильна видимість загазованості від автомобіля чи будуть якісь викиди сильно чорні, ми тоді зупиняємо".

Тернополянин Руслан працює водієм таксі. Каже, про такі перевірки не знав. Розповідає – кожного ранку самостійно робить технічний огляд своєї автівки:

"Перевіряю, чи масло є, антифриз. Світло, гальма, фари, аварійку вмикаю. Так у автошколі вчили мене. Їздять машини без техогляду, вони в таких технічних станах, що жах. Колеса серед ходу відлітають. Хай перевіряють".

Водій 22 маршрутки Володимир розповідає, щодня автобус перевіряє механік. Робить це зранку та ввечері.

Володимир Зварич каже, штраф за водіння несправного транспорту – від 340 до 680 гривень. За повторне порушення впродовж року у водія можуть забрати права на пів року.

У користуванні тернопільських патрульних є один автомобіль із діагностичною станцією. Його придбав департамент патрульної поліції Києва, розповів старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції області Віталій Тищук. За його словами, такі станції є в кожному підрозділі патрульної поліції в кожній області України. Щоб дізнатися вартість автомобіля, Суспільне готує запит в департамент патрульної поліції Києва".

Читати також

  • Тернопільський суд обрав запобіжний захід чоловіку, який вчинив смертельне ДТП
На початок