"Стоп Шлам" проти МГЗ: у Миколаєві суд продовжує розгляд справи про відшкодування 9 млрд грн

"Стоп Шлам" проти МГЗ: у Миколаєві суд продовжує розгляд справи про відшкодування 9 млрд грн

"Стоп Шлам" проти МГЗ: у Миколаєві суд продовжує розгляд справи про відшкодування 9 млрд грн
Фото: Олександр Гресь/Суспільне Миколаїв

12 листопада 2021 року в Миколаївському апеляційному суді продовжилося друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".

Про це із зали судового засідання повідомляє кореспондент Суспільного Олександр Гресь.

Засідання, заплановане на 10:00, розпочалося о 10:07.

Головуюча суддя Наталя Тищук.

"Стоп Шлам" проти МГЗ: у Миколаєві суд продовжує розгляд справи про відшкодування 9 млрд грн
Головуюча суддя Наталя Тищук. Фото: Євген Сержук/Суспільне Миколаїв

Адвокат "Стоп Шламу" Артемій Воробйов звернувся з клопотанням, щоб суд послідовно перевірив за принципом юридичної визначеності та повернув відповідні документи відповідачу. Клопотання стосується притягнення до кримінальної відповідальності експертів.

“Долучені до матеріалів справи рішення Центральної експертної кваліфікаційної комісії при Міністерстві юстиції України щодо притягнення експертів до відповідальності. Щодо цих доказів суд вже вирішив питання про відмову від долучень та поверненню відповідно стороні клієнта”, – каже Артемій Воробйов.

"Стоп Шлам" проти МГЗ: у Миколаєві суд продовжує розгляд справи про відшкодування 9 млрд грн
Адвокат "Стоп шламу" Артемій Воробйов. Фото: Євген Сержук/ Суспільне Миколаїв

За словами адвоката Миколаївського глиноземного заводу Володимира Ващенка, було прийнято рішення про дисциплінарну відповідальність експертів, які проводили експертизу.

"Центральною експертною кваліфікаційною комісією Міністерства юстиції про зупинення дії свідоцтв експертів, які проводили психологічну експертизу. У зв’язку з порушенням законодавства про судову експертизу, інструкції про проведення експертиз і методики, тому твердження позивача про те, що є штучно створеними доказами документи Міністерства юстиції України, дисциплінарною палатою міністерства юстиції, в яких обґрунтовано не відповідає дійсності", – каже Володимир Ващенко.

Адвокат МГЗ просить повернути усі додатки до клопотань позивачу.

Представники МГЗ та "Стоп Шламу" не наполягають на виклику представника Державної екологічної інспекції до суду.

Заслухавши сторони та порадившись не виходячи з зали засідань, головуюча суддя Наталія Тищук оголосила перерву в засіданні до 30 листопада.

Що відомо

  • ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" – найбільше в Україні та одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Для потреб Миколаївського глиноземного заводу планується побудувати біля Миколаєва ще одне сховище для відходів від обробки бокситів і виробництва глинозему – червоного шламу. 12 березня 2021 року про ставок-накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.
  • У травні 2021 році громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду, вимагаючи матеріальної компенсації від заводу в розмірі понад 9 мільярдів гривень. 25 травня Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації та зобов’язав керівництво заводу виплатити компенсацію. Керівництво МГЗ з рішенням суду не згодне – подало апеляцію.
  • 25 червня 2021 року в селі Лимани Миколаївського району Миколаївської області відбувся круглий стіл щодо наслідків функціонування шламосховищ глиноземного заводу (МГЗ).
  • 16 липня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося перше засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".
  • 27 липня 2021 року поліція розпочала кримінальне провадження стосовно громадської організації "Стоп Шлам", яка намагається відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн за позовом про відшкодування моральної шкоди. Інформацію підтвердив член громадської організації “Стоп шлам” Василь Павлов.
  • 21 вересня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".
  • 12 жовтня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді продовжилося друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду. Головуюча суддя Наталія Тищук дійшла висновку, що не вистачає 21-ї заяви.Колегія суддів звірила списки людей, які є членами громадської організації "Стоп шлам" зі списками на електронному носії. Оголосили перерву в засіданні до 9 листопада 2021 року.
  • Продовжили засідання 9.11.2021 адвокати від організації "СтопШлам" просили про оголошення перерви у справі. Розгляд перенесли на 12 листопада.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок