Колишній головред KyivPost розповів про стосунки редакції з власником та звільнення

Колишній головред KyivPost розповів про стосунки редакції з власником та звільнення

Колишній головред KyivPost розповів про стосунки редакції з власником та звільнення
Фото – detektor.media

Колишній головний редактор видання Kyiv Post Браян Боннер вважає, що видання могло набриднути власнику видання Аднану Ківану. Він також не виключає, що через цей медіаактив у Ківана "могли бути проблеми".

Про це Боннер сказав в інтерв'ю CJR.

"Це не його основний бізнес, я думаю, що він побачив, що є загрози його основному бізнесу. Він казав мені, що це не причина, але я вважаю, що всі ці речі є факторами", – пояснює Боннер.

За його словами, Ківан не дозволяв собі втручатися у редакційну політику KyivPost.

"Він ніколи не казав мені «Не роби цього» або «Не чіпай цю людину». Він просто сказав те, що, на мою думку, кажуть видавці в усьому світі: «Будьте обережні, викладайте свої факти прямо, будьте справедливими, якщо ви зробили помилку, виправте її… якщо хтось вважає, що з ним поводилися несправедливо, або хоче отримати право на відповідь, опублікуйте їх", – каже ексголовний редактор видання.

Боннер вважає, що його звільнили через те, що він не охоче сприйняв ідею про розширення видання.

"Кожен власник, а їх було лише троє, хотів зробити KyivPost доступним для україномовної та російськомовної аудиторії. Це зрозуміло. І цей власник (Ківан – ред.) не був винятком. Він хотів, щоб ми були більшими, тому що думав, що пройде вічність, або дуже довгий термін, перш ніж ця нація стане англомовною", – розповів він.

"Але через свій минулий досвід я почав затягувати цей процес. Він також хотів телеканал. Але цей ринок перенасичений телестанціями. Ми приблизно ровесники, Ківану близько 60, мені 62. І я сказав, що це не той шлях, який потрібний, що це не так, як у старі часи, коли ми сидимо і дивимося новини з восьмої години... Він говорив про це, що ми збираємося розширюватися, (хотів – ред.) найняти сотню журналістів, що ми перейдемо на українську мову, ми підемо на телебачення й так далі. Я сказав: "Гаразд, поговорімо про це". Тож я думаю, що йому набридло, що я затягую з процесом, і він раптом, без мого відома, оголосив про звільнення", – каже Боннер.

Що відомо

  • 8 листопада 2021 журналісти української найстарішої англомовної щотижневої газети Kyiv Post дізнались, що їх звільнили. Власник видання Аднан Ківан заявив, що видання тимчасово припиняє свою роботу. Редакція підготувала публічне звернення.
  • Пісня новини про звільнення редакції, низка українських журналістів висловили підтримку Kyiv Post, а також припустили тиск з боку Офісу президента. Раніше 5 листопада Офіс президента повідомив, що запускає щотижневу інформаційну розсилку OPEN Digest і цей бюлетень спрямований на інформування дипмісій, української громади в інших країнах, міжнародних партнерів. Прессекретар президента України Сергій Нікіфоров у коментарі Суспільному заявив, що Офіс президента не має відношення до закриття Kyiv Post.
  • Конгрес українців Канади запропонував допомогу для продовження роботи Kyiv Post.
  • 11 листопада стало відомо, що Kyiv Post отримав нового генерального директора. А редакція заявила, що готова запустити власне медіа.

Kyiv Post існує 26 років. Воно є основним джерелом інформації про Україну для англомовної аудиторії. Видання виходить у вигляді друкованої газети щотижня, а також на сайті (аудиторія якого це переважно читачі із-за кордону). Видання пише про політичну ситуацію в Україні, висвітлює корупцію у владі, публікує розслідування.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок