На Львівщині є громади, де вакциновані трохи більше 10% жителів

На Львівщині є громади, де вакциновані трохи більше 10% жителів

Уточнено
На Львівщині є громади, де вакциновані трохи більше 10% жителів
Суспільне Львів

На Львівщині дві дози вакцини від коронавірусу отримали 24% населення. Найбільше вакцинованих у Моршині – 75%, проте є населенні пункти, де рівень вакцинації трохи більше 10%. Найнижчі показники вакцинації у Золочівському і Старосамбірському районі.

Підкамінська територіальна громада належить до Золочівського району. Керівниця амбулаторії громади Ірина Микитюк розповідає, що у громаді є близько 9 тисяч мешканців. Зараз з тих, хто підпадає під вакцинацію, щепили 10%.

"Люди вакцинуються всюди: в Тернополі, в Бродах, хто де перебуває. Вони вакцинуються там, таких даних узагальнених ми не маємо. Зараз люди вже йдуть більше на вакцинації, бо є обмежувальні заходи, люди бачать як хворіють, статистика, хоча антипропаганда має значення. Люди бояться і хвороби, і вакцинації", — каже Ірина Микитюк.

На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів
Ірина Микитюк — керівниця амбулаторії Підкамінської громади. Суспільне Львів

Цього тижня бригади вакцинації почали виїжджати у села. 11 листопада виїжджали щеплювати мешканців сіл Маркопіль і Межигори. Щеплюють Pfizer, беруть також вакцини AstraZeneca і CoronaVac. Усі препарати пакують у холодильник.

На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів
На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів. Суспільне Львів

"У Маркополі маємо інформацію, що буде 15-20 чоловік. В Межигорах на ранок поки що не було людей, не знаю у зв’язку з чим. Є села, які відмовляються. Ті, кому треба було, хто працює: медики, вчителі – вони провакциновані, а звичайне населення, яке і не дуже кудись їде, бо немає чим їхати, то вони не йдуть", — каже керівниця амбулаторії Підкамінської громади Ірина Микитюк.

У селі Маркопіль близько два десятки людей зібралися на вакцинацію. Ось що вони кажуть:

"Я вакцинувалася, бо особлива надія на Бога і на лікарів. Казали, що дуже треба мені, то я так наважилася і вакцинувалася", — каже Галина Гринчук.

На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів
Галина Гринчук. Суспільне Львів

"Вакцинувалася препаратом CoronaVac. Чому ним вакцинувалася. Кажуть, хто має супутні захворювання, в мене і цукор, і тиск, серцево-судинні хвороби, то легша вакцина, то я нею вакцинувалася. І діти також вакцинувалися", — каже Марія Рудак.

Проте вакцинуватися хочуть не всі:

На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів
Мешканець Маркопіля Василь. Суспільне Львів

"Жінка вакцинувалася. Вона в Польщу їздить, документи, то є таке цивілізоване товариство. А мені що? Виорав город, зараз поїду на другий. Щось таке", — каже мешканець села Василь.

"Я не вакцинована. Я вже стара. Я не буду вакцинуватися", — каже мешканка села Марія.

На Львівщині є громади, де вакциновані не більше 10% жителів
Мешканка Маркопіля Марія. Суспільне Львів

Бригади вакцинації їздитимуть селами Підкамінської громади увесь листопад. Усе для того, аби вакцинувати якомога більше людей. Тим часом координатор з вакцинації на Львівщині Олег Когут каже, що цього тижня охочих вакцинуватися поменшало.

"Якщо в попередні тижні ми мали 20 і більше тисяч щоденно вакцинованих, то цього тижня ми маємо від 17 до 19 — це в принципі незадовільні показники. Загалом ми вакцинували 1 мільйон 282 тисяч людей і у відсотковому плані першою дозою в нас вакциновано 37% населення і двома дозами — лише 24%. Я вважаю, що відносно низький рівень вакцинації, тобто люди не розуміють проблеми, яка існує", — каже Олег Когут.

Єдине місто на Львівщині, де вакциновано 75% населення, це Моршин. Для того, аби сформувався колективний імунітет, необхідно щоб рівень вакцинації сягнув щонайменше 70% у всій області.

Що відомо

  • На Львівщині введуть додаткові обмеження для проїзду у приміському транспорті з 22 листопада.
  • На ранок 11 листопада на Львівщині зареєстрували 1253 нових випадки інфікування коронавірусом. За добу 1463 людей одужали, 26 – померли.
  • З 30 жовтня на території Львівської області діють карантинні обмеження "червоної" зони. Таке рішення ухвалили 27 жовтня під час позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації.

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок