У Полтаві зможуть почати забудову біля Прирічкового парку, якщо це дозволять на сесії

У Полтаві зможуть почати забудову біля Прирічкового парку, якщо це дозволять на сесії

У Полтаві зможуть почати забудову біля Прирічкового парку, якщо це дозволять на сесії
Суспільне Полтава

На сесії Полтавської міської ради планують розглянути питання про затвердження детального плану території поблизу Прирічкового парку. 11 листопада цей проєкт рішення не підтримали на міській комісії з містобудування, однак його все одно винесуть на сесійне засідання. Це тому, що порядок денний формує міський голова, повідомив Суспільному голова міської комісії з містобудування Олександр Івахов. За його словами, якщо проєкт рішення підтримають більшістю голосів, підрядник зможе розпочати забудову.

Поблизу Прирічкового парку у Полтаві можуть з’явитися три 16-поверхівки.

"Я сам живу на Леваді (мікрорайон у Полтаві – ред.), і тут влітку дуже неприємні запахи із каналізації, тут не справляються колектори. Якщо додадуться ще три таких великих будинки, я думаю, що ми взагалі тут будемо всі потопати у нечистотах. Це по-перше. І по-друге, щодо інфраструктури – тут один садочок, навантаження на нього велике", – говорить полтавець Артем Луговской.

"Там мами з діточками, наприклад, гуляти не можуть. Там купи сміття, там якісь наркомани себе поводять, як хочуть. То може буде краще, як тут буде щось збудовано, якісь майданчики? Бо так – це теж не вихід", – каже полтавець Сергій Кічасов.

У Полтаві зможуть почати забудову біля Прирічкового парку, якщо це дозволять на сесії
Будівництво зможуть почати за цим парканом. Суспільне Полтава

Рішення щодо затвердження детального плану цієї території винесли на розгляд комісії з питань містобудування Полтавської міськради. Його не підтримали.

"Це питання буде винесене на сесію, і там воно буде вирішено. Комісія має рекомендаційний характер, вона або рекомендує, або не рекомендує дане питання. Порядок денний сесії формує міський голова. Якщо депутати на сесії 16 числа (листопада – ред.) підтримають цей проєкт рішення, це вже початок дій для забудови", – повідомляє голова комісії з містобудування Полтавської міськради Олександр Івахов.

У розпорядженні про скликання сесії міської ради питання про затвердження детального плану території є. Цей документ 5 листопада підписав міський голова Олександр Мамай.

Рішення про забудову Прирічкового парку не підтримали на депутатській комісії
Депутатська комісія. Суспільне Полтава

Сам дозвіл на розробку детального плану території поблизу Прирічкового парку надали депутати попередньої каденції, говорить директорка комунальної установи "Інститут розвитку міста" Тетяна Татаріна.

"Інститут розвитку міста" визначили замовником. І тому, виконуючи це рішення, було укладено договір на проведення розробки і проєктування. Згідно з процедурою, ми також організували проведення громадських слухань та обговорення, винесення проєкту рішення і звіту про стратегічно-екологічну оцінку на архітектурно-містобудівну раду, пройшли потім процедуру затвердження цих документів на виконкомі і, зрештою, тепер виносимо на розгляд депутатів", – розповідає Тетяна Татаріна.

Рішення щодо визначення меж Прирічкового парку депутати міськради ухвалили на сесії у червні цього року. Територію, яку планують забудовувати, до нього не віднесли.

"Мова йде про проєкт детального плану території, обмеженої проспектом Миру, Прирічковим парком, річкою Ворскла і територією готелю "Турист". Мова про ту ділянку, де наразі встановлено паркан. Це не є територією Прирічкового парку. Мова йде про територію, яка перебуває в оренді у приватного підприємця", – додає Тетяна Татаріна.

У Полтаві зможуть почати забудову біля Прирічкового парку, якщо це дозволять на сесії
Територія, яку можуть забудувати. Суспільне Полтава

"Межі Прирічкового тільки встановлені цього року, а ці земельні ділянки вже з 2009-го року віддані в оренду, тобто, очевидно, що ця земля не входила в межі парку, інакше б вона не могла бути видана на житлову забудову", – каже членкиня комісії з містобудування Полтавської міськрадиЮлія Городчаніна.

6 липня у приміщенні "Інституту розвитку міста" відбулися громадські слухання щодо забудови поблизу Прирічкового парку. Один із етапів цього процесу – подання пропозицій від людей.

Як повідомила Суспільному директорка "Інституту розвитку міста" Тетяна Татаріна, із 23 червня до 22 липня цього року у комунальній установі приймали пропозиції щодо змін до детального плану території поблизу Прирічкового парку. Звернення мав розглянути замовник документації, тобто "Інститутом розвитку міста", а розробник повинен був внести зміни до самого плану.

За словами пресменеджерки компанії "Novos development" Олександри Пруткової, усі пропозиції, які передали забудовнику, врахували.

На початок