Почалися клінічні випробування нової вакцини проти Еболи

Почалися клінічні випробування нової вакцини проти Еболи

Почалися клінічні випробування нової вакцини проти Еболи
AP

Оксфордський університет розпочав випробування нової вакцини проти вірусу Ебола. Вакцину тестують на добровольцях.

Про це пише BBC.

Вакцина була спеціально розроблена для боротьби із Заїрським та Суданським вірусами Еболи, які спричинили майже всі спалахи лихоманки у світі. Заїрський вірус є найбільш смертоносним із чотирьох варіантів Еболи: без належного лікування він викликає смерть у 70-90% випадків.

“Періодичні спалахи вірусу Ебола все ще відбуваються у вже постраждалих країнах, що ставить під загрозу життя людей, особливо медичних працівників. Нам потрібно більше вакцин для боротьби з цією руйнівною хворобою”, — каже Тереза Ламбе, провідна наукова дослідниця Оксфордського університету.

Нова вакцина, розроблена оксфордськими вченими, заснована на ослабленій версії вірусу застуди, який був генетично модифікований, так що він не може відтворитися на людях.

У першій фазі випробувань беруть участь 26 осіб у віці від 18 до 55 років. Результати очікуються у другому кварталі 2022 року.

Що відомо

  • Влітку Влада Конго повідомила про новий спалах Еболи. Раніше епідемію лихоманки подолали у Гвінеї.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок