Через забруднення моря в Одесі прокуратура стягнула з власника судна Delfi 16 тис. дол.

Через забруднення моря в Одесі прокуратура стягнула з власника судна Delfi 16 тис. дол.

Через забруднення моря в Одесі прокуратура стягнула з власника судна Delfi 16 тис. дол.
Фото: Facebook/Андрій Ставніцер

Господарський суд Одеської області задовольнив позов Приморської окружної прокуратури та стягнув з власника танкера Delfi понад 16 тисяч доларів. Про таке повідомили у пресслужбі суду.

За даними слідства, під час аварії нафтопродукти забруднили масиви морських вод, тож державі було завдано збитків на таку суму грошей.

"У листопаді 2019 року Delfi, перебуваючи у Чорному морі в акваторії порту "Південний", в умовах шторму, був зірваний з якоря та, дрейфуючи, сів на мілину поблизу одеського пляжу "Дельфін". Через витік нафтопродуктів було забруднено акваторію Чорного моря", – зазначили у пресслужбі.

Що відомо

 • 22 листопада 2019 року через шторм в Одеській затоці зірвало з якоря танкер Delfi. Його прибило до хвилерізу на пляжі "Дельфін". На борту були капітан та два члени екіпажу. Коли судно зазнало краху, їх евакуювали та направили до лікарні.
 • 25 листопада 2019 року капітан Одеського морського порту Кирило Цюпко повідомив, що Адміністрація морських портів України почне самостійно знімати танкер Delfi з мілини приблизно за два тижні, якщо судновласник не зробить це сам. Того ж дня, екологи зафіксували перевищення норми забруднення моря в 19 разів в районі танкера Delfi.
 • 16 червня голова Одеської ОДА Максим Куций повідомив, що танкер Delfi планують прибрати з пляжу "Дельфін" в Одесі за допомогою повітряних балонів. Після цього буксири відтягнуть судно до порту.
 • 25 червня судновласнику танкера Delfi продовжили термін прибирання судна з узбережжя пляжу "Дельфін" до 20 липня. Як запевнив Максим Куций, судновласник двічі відмовляв у передачі права на підйом судна державним структурам.
 • Роботи з вирівнювання судна почалися 18 липня. Однак підняти його не вдалося. Під час робіт обірвалось місце кріплення одного зі швартувальних кінців канату.
 • 23 липня Адміністрація морських портів України оголосила тендер на прибирання затонулого танкера Delfi з акваторії морського порту в Одесі. Оголошена вартість робіт – 24 мільйони 682 тисячі гривень.
 • Представники судновласника не змогли підняти танкер Delfi 24 липня і 25 липня. Під час останньої спроби відірвався металевий трос.
 • 21 серпня керівник компанії “Краншип”, якій доручили прибирання судна, Андрій Іванов заявив, що Delfi приберуть з узбережжя не раніше початку жовтня.
 • 26 серпня завершили технічні роботи з вирівнювання танкера Delfi. За допомогою тросів буксири підняли передню частину судна з води. Таким чином танкер вдалося поставити на рівний кіль.
 • 27 серпня стало відомо, що танкер Delfi приберуть до 3 вересня, якщо будуть "сприятливі погодні умови".
 • 31 серпня голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований заявив, що підйом на рівний кіль танкера Delfi не спричинив забруднення Чорного моря.

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок