У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років

У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років

У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років
Суспільне Львів

У новий дитячий садочок у селі Сокільники першочергово прийматимуть тих дітей, один із батьків яких прописаний та проживає в селі не менше 15 років. Таке рішення ухвалили місцеві депутати. Що кажуть про це мешканці, голова громади та правозахисниця.

До кінця року в Сокільниках планують відкрити перший комунальний садочок на 75 місць. Його збудували за гроші громади. Загалом витратили близько 37 мільйонів гривень.

Мешканка села Сокільники Марта Пилип каже, свого чотирирічного сина вона возить у садок до Львова та пояснює чому:

"Питання було в тому, яким чином нам перереєструватися, тому що я чула, що от вже-вже відкривається. Мені відповіли, що ще не знають як то буде відбуватися. Але так легенько натякнули, що пільговиків є дуже багато і це навряд чи мені вдасться", — каже мешканка села Сокільники Марта Пилип.

У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років
У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років. Суспільне Львів

Так Марті Пилип відповіли у відділі освіти Сокільницької громади. Голова громади Тарас Сулимко розповідає, новий садочок на 75 місць, а дітей віком від 3 до 6 років є близько трьох сотень. Тому депутати ухвалили рішення, кого першочергово приймати до садочка.

"Вимога, щоб один з батьків хоча би був приписаний або проживав тут не менше 15 років. Депутати це обговорювали на погоджувальних комісіях, було зроблене опитування у Facebook. Ми вважаємо, що ми не обмежуємо нікого у правах, ми просто доповнили постанову Кабінету Міністрів про першочерговість дітей і відповідно додали один пункт", — каже голова громади Тарас Сулимко.

За таких умов дворічну доньку не зможе віддати у цей садок Христина Барщевська-Кострова. Вони до багатоквартирного будинку у селищі переїхали рік тому.

У селі на Львівщині в садок хочуть приймати дітей, батьки яких живуть там 15 років
Дитячий садок у Сокільниках. Суспільне Львів

"У Львів там через Стрийську я не дуже хочу постійно її туди водити, бо Стрийська вулиця велика і хотілося би десь в Сокільники, щоб було простіше, надіялися і дуже сподівалися і я читала, що має бути садочок", — каже мешканка Сокільник Христина Барщевська-Кострова.

Адвокатка Лілія Баюш каже, що подібне нововведення має дискримінаційні ознаки:

"З точки зору законодавства – це дискримінаційна норма. Оскільки взагалі стаття 9 Закону України про дошкільну освіту чітко забороняє будь-яку дискримінацію. За кольором шкіри, раси, політичних переконань і в тому числі це місце проживання".

Водночас є мешканці, які виступили проти рішення місцевих депутатів. Серед них жителька Сокільників Уляна Солонюк. Вона каже, люди вимагають накласти на рішення вето:

"Ми вже звернулися до голови сільської ради, аби зупинити дію даного акту. На це є 5 днів на так зване вето. Якщо це не буде зроблене, то з понеділка будемо подавати до суду. Як тільки з`явиться офіційно оприлюднене рішення, будем подавати до суду, будем звертатися до уповноваженого з прав людини".

Тим часом, за словами голови громади, у Сокільниках хочуть почати будувати ще один дитячий садок. Зараз готують для цього необхідні документи.

Читайте також: У Львові школярі молодших класів повернуться до офлайн-навчання

Читайте нас у Instagram: головні новини регіону

На початок