Замість вітражів – пластикові вікна: ремонт будівлі на вул. Митрополита Андрея

Замість вітражів – пластикові вікна: ремонт будівлі на вул. Митрополита Андрея

Замість вітражів – пластикові вікна: ремонт будівлі на вул. Митрополита Андрея Суспільне Львів

У міському управлінні охорони історичного середовища хочуть зберегти фрагменти вітражів, які замінили пластиковими вікнами у будівлі, що на вул. Митрополита Андрея, 10. Про це повідомила начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Замість вітражів – пластикові вікна: ремонт будівлі на вул. Митрополита АндреяСуспільне Львів

Замість вітражів – пластикові вікна: ремонт будівлі на вул. Митрополита Андрея

У приміщенні розташоване управління пенсійного фонду та обласного департаменту соціального захисту. Останні й звернулися щодо заміни вікон до обласної ради, яка є балансоутримувачем будівлі. Комісія визнала вікна аварійними і дозволила заміну.

За словами реставраторки Марії Шумської-Барвінок, про те, що старі вікна замінили, дізналися два дні тому: хотіли забрати те, що залишилося й відреставрувати.

«Для того, щоб хоча б якийсь фрагмент можна було експонувати в іншому місці, не знаю, чи в музеї. Проте, у нас є дуже багато вікон в інших установах: можна було б вибрати, є 11 рядів по 9 фрагментів. Їх забрали, але коли піднявся шум, подзвонили з установи і почали звинувачувати, що ми їх вкрали», - каже Марія Шумська-Барвінок.

Реставратори фрагменти повернули.

«Вітражі не становлять цінності, як пам`ятка архітектури. Відповідно, був здійснений демонтаж. Альтернативу обирали з двох варіантів: або ці вітражі в якості металобрухту мали бути зараховані підрядником, який виконував роботи (у ціну робіт), або ж - повернені замовнику, який вирішує як ці вітражі реалізовувати як металобрухт. Обрали другий варіант дій», - повідомив керівник обласного управління майном спільної власності Віктор Кусий.

Викупити те, що залишилося від вітражів, можна у департаменту соціального захисту. Листа щодо передачі збережених вітражів до обласної ради скерує й міське управління охорони історичного середовища.

«Цей вітраж - з радянського періоду. Він, звичайно, має мистецьку цінність. Натомість, не має ідеологічного навантаження, як це часто буває в радянський період», - розповіла начальниця міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

За її словами, вітражі та мозаїки післявоєнного періоду не є пам'ятками архітектури й не обліковуються.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди