УЗ передасть пасажирські перевезення в управління Deutsche Bahn. Що зміниться

УЗ передасть пасажирські перевезення в управління Deutsche Bahn. Що зміниться

УЗ передасть пасажирські перевезення в управління Deutsche Bahn. Що зміниться
УНІАН

"Укрзалізниця" у 2022 році передасть в управління Deutsche Bahn Engineering & Consulting пасажирські перевезення, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков. Наразі компанія надає консультаційні послуги. Заступник міністра фінансів України, експерт з транспортних питань Олександр Кава в ефірі Українського радіо прокоментував, що це змінить для пасажирів.

Що буде з "Укрзалізницею"

Про продаж "Укрзалізниці" німцям говорити не варто, як і не варто говорити про те, що щось комусь буде передано, зазначає Кава. Просто планується залучення фахівців Deutsche Bahn до управління пасажирським напрямком "Укрзалізниці". За його словами, певні принципи роботи залізниці в Німеччині будуть перейняті в Україні.

"Багатьом нашим співвітчизникам подобаються залізниці Німеччини. Вони швидкі, сучасні та пунктуальні. Відповідно, дуже часто подорожувати Німеччиною поїздом зручніше, ніж приватним автомобілем. Якщо є приміський рух в Німеччині, то це означає, що поїзд їздить не один-два рази на добу. Він ходить з інтервалом півгодини або годину. І на відстань 100 км ви можете їхати у будь-який час доби. Мало того, використовується так званий тактовий рух, тобто, наприклад, з цієї станції поїзд у певному напрямку відправляється кожну годину в 10 хвилин. Тобто 10:10, 11:10, 12:10 тощо. Це зручно запам'ятати пасажирам і протягом доби розраховувати на такий рух", – зазначив заступник міністра.

Про зміну назв станцій

"Цю реформу ми вже ініціювали", – зазначає посадовець. У Німеччині навіть якщо на території одного населеного пункту є кілька залізничних станцій чи зупинок, то обов'язково назва складається з двох частин: перша — назва міста чи населеного пункту, а друга — назва конкретної станції: "У Києві дуже довго вже тривають перемовини з міською радою для того, щоб перейменувати залізничну станцію "Дарниця" на станцію "Київ-Дарниця", а залізничну станцію "Святошин" на "Київ-Святошин". Тому що люди з інших міст можуть не знати, що станція "Дарниця" — це по суті другий вокзал Києва, а станція "Святошин" знаходиться поруч з метро, і часто зручніше вийти на станції "Святошин" і відразу поїхати на метрополітені".

Чи не втратять українці приміські перевезення

Це вперше за останні роки, коли взагалі почали говорити про розвиток залізниці не лише для вантажних перевезень, але й для пасажирського сполучення, відзначає Кава.

"2021 рік став переломним, адже вперше в сучасній історії України в державному бюджеті передбачені кошти на придбання ста нових пасажирських вагонів, і перші з них вже були представлені. До кінця року буде поставлено майже 50 вагонів".

Більше того, реалізуються три інфраструктурні пасажирські проекти, які дозволять покращити пасажирські перевезення. За словами Кави, вже за місяць буде відкрито сполучення приміських електропоїздів від Києва до містечка Васильків, "завдяки якому жителі цього міста зможуть добратися до Києва не на переповнених маршрутках, стоячи у заторах у передмісті, а за 37 хвилин на модернізованих електропоїздах".

Коли втілять зміни

За словами Кави, які зміни будуть втілені залежить не тільки від керівництва УЗ, а й від уряду та фінансування.

"У багатьох складається дуже хибна думка, що ситуація з німецькими залізницями — це в першу чергу досягнення Deutsche Bahn. Насправді це не є так. Насамперед це є досягнення уряду Німеччини, який фінансує розвиток залізничного транспорту регулярно. Він фінансує і будівництво нових ліній, і модернізацію ліній для підвищення швидкості руху пасажирських поїздів, і придбання пасажирського рухомого складу", – зазначив він.

В Україні, за словами Кави, протягом майже 30 років держава жодним чином не підтримувала залізницю, змушуючи її не лише виконувати соціальну функцію з перевезення пасажирів за тарифами, які значно нижчі, ніж собівартість. А також змушуючи дотувати бізнес українських фінансово-промислових груп, перевозячи їх вантажі.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок