На Полтавщині від грипу вакцинували майже 1 500 людей

На Полтавщині від грипу вакцинували майже 1 500 людей

На Полтавщині від грипу вакцинували майже 1 500 людей
pexels.com

Від початку року у Полтавській області щеплення від грипу зробила 1 481 людина, з них 300 – медики. Про це розповів Суспільному лікар-епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Найчастіше захворіти на грип можуть люди віком від 60 років, ті, хто має хронічні хвороби, медики, діти до 5 років та вагітні. Вакцина захищає від ускладнень, а також зменшує ймовірність захворіти, каже епідеміолог.

Щепитися від грипу в Україні можна двома вакцинами на вибір.

«Як і в минулі епідемічні сезони, готується вакцина, яка захищає проти чотирьох типів вірусу грипу. В Україні очікують дві вакцини. Це ті вакцини, які використовували і раніше», − говорить Андрій Байбарза.

За його словами, ці препарати можна поєднувати з іншими, зокрема, з вакцинами від коронавірусу.

«Інтервалів між іншими вакцинами не існує. Можна робити або разом, або окремо», каже Андрій Байбарза.

Ті вакцини, які доступні в Україні, можна застосовувати для щеплення дітей віком від шести місяців. Препарат можна придбати в аптеці, а щеплення зробити у закладі охорони здоров’я.

Торік від січня до листопада щеплень було більше, ніж за такий період цього року. Тоді вакцинували 2 300 людей, із них 1 115 медиків. А всього за 2020-й рік від грипу вакцинували 7 800 жителів Полтавщини.

Що відомо:

  • Грип – це вірусне захворювання, що може спричинити ускладнення, найчастіше – пневмонію, повідомив лікар-епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.
  • Серед симптомів грипу, зокрема, підвищення температури, слабкість, біль у м’язах, кашель та біль у горлі.

Читайте також:

5 міфів про вакцинацію проти грипу та COVID-19

На початок