Помер експрезидент ПАР, який поклав кінець епосі апартеїду

Помер експрезидент ПАР, який поклав кінець епосі апартеїду

Помер експрезидент ПАР, який поклав кінець епосі апартеїду
Фото – ВВС

Колишній президент Південно-Африканської Республіки Віллем Фредерік де Клерк помер у віці 85 років. За його каденції у країні був скасований комплекс дискримінаційних законів, а також взятий курс на демократизацію держави.

Про це пише BBC.

Де Клерк був президентом ПАР з вересня 1989 року по травень 1994 року. За цей час він звільнив з в'язниці борця за права людини, а також одного з головних противників політики апартеїдуАпартеїд — офіційна політика расової дискримінації, сегрегації та гноблення, яку впродовж 1948—1991 рр. проводили правлячі кола Південно-Африканської Республіки проти місцевого чорношкірого населення, а також переселенців з Азії. Нельсона МанделуНельсон Мандела був першим президентом Південно-Африканської республіки, обраним на повністю демократичних, не сфальсифікованих виборах. До свого президентства був видатним борцем з апартеїдом і лідером Африканського національного конгресу. Був засуджений і ув'язнений на 27 років за участь у підпільній збройній боротьбі. Вважається одним з найвидатніших борців за права людини..

Зазначається, що його дії допомогли покласти кінець апартеїду. Попри це значна кількість чорношкірого населення ПАР звинувачує де Клерка у тому, що за його правління насильство в країні не було приборкане.

Разом з Манделою де Клерк працював над створенням нової конституції країни – у 1993 році вони стали лауреатами Нобелівської премії миру. Попри розбіжності у поглядах Мандела, який став президентом після каденції де Клерка, описував його як людину, яка має "велику чесність".

Крім того, Де Клерк вибачався за елементи апартеїду у державі за часів його правління, але він відмовлявся визнати, що режим апартеїду був злочином проти людства. Мандела включно з іншими політичними діячами в ПАР вважали, що у де Клерка після закінчення холодної війни та міжнародних санкцій не було іншого вибору, крім як вести переговори з чорношкірою більшістю.

Читайте також: Помер останній активіст проти режиму апартеїду, якого судили разом з Нельсоном Манделою

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок