Немає охочих ані ремонтувати, ані зводити нову будівлю: що буде з гуртожитком на Попудренка, 16

Немає охочих ані ремонтувати, ані зводити нову будівлю: що буде з гуртожитком на Попудренка, 16

Немає охочих ані ремонтувати, ані зводити нову будівлю: що буде з гуртожитком на Попудренка, 16
ФОТО: Суспільне Чернігів

Інвестор не хоче забудовувати, а будівельники – ремонтувати. Виконком Чернігівської міської ради ще на рік продовжив оренду житла для колишніх мешканців зруйнованого гуртожитку на Попудренка, 16.

Зокрема, 32 кімнати винаймають безкоштовно у «Чернігівської політехніки», ще 31 кімнату – за гроші у ліцеїв будівельного та залізничного транспорту. Загалом там мешкають 125 людей, повідомив начальник відділу квартирного обліку міськради Михайло Католик.

Як сказав міський голова Владислав Атрошенко, вони хотіли знайти інвестора, який би звів новий будинок на місці зруйнованого гуртожитку, але не змогли цього зробити. За словами Атрошенка, приватні забудовники не бачать для себе комерційної вигоди у будівництві на Попудренка, 16. Через це будівлю хотіли відремонтувати коштом міста. Тендер на капремонт обваленого гуртожитку провели в кінці серпня цього року. В торгах перемогла фірма УТБ-Інжиніринг. Роботи вони мали виконати за майже 32 мільйони гривень. Але також відмовилися від них.

Як сказав Владислав Атрошенко, вони продовжать пошуки інвестора.

"На сьогоднішній день ми не маємо бажаючих робити ці відновлювальні роботи. Так само нема одностайної позиції мешканців, які там прописані, і частково приватизовані ці кімнати, щодо відшкодування, яке могли б вони отримати. Тому це питання в часі пролонговано до знаходження одного з рішень: чи домовленість буде з потенційним забудовником. Якщо буде таке рішення, треба буде одностайність мешканців, щоб вони усі погодилися з пропозиціями інвестора. А якщо не буде такого рішення, то треба буде продовжувати шукати процедурно і процедурно вирішувати, хто там забудовник".

Нагадаємо, 12 грудня 2016 року 180 мешканців гуртожитку на Попудренка, 16 втратили дім через обвал стіни. Травмувалися семеро людей, загинула 25-річна жінка. Тоді обвалилися чотири поверхи, зруйнованими лишилися вісім кімнат. Людей з аварійного будинку відселили.

Читайте також:

Чернігівський апеляційний суд засудив Ніколенка у справі про обвал гуртожитка на Попудренка

На початок