До обіду через КПВВ "Станиця Луганська" з окупованих територій пройшло майже 1000 людей

До обіду через КПВВ "Станиця Луганська" з окупованих територій пройшло майже 1000 людей

До обіду через КПВВ "Станиця Луганська" з окупованих територій пройшло майже 1000 людей
Стела Станиці Луганської. Фото: Суспільне Донбас

11 листопада кількість людей, яки в'їхали на підконтрольну території України з окупованої Луганщини значно збільшилась. Станом на 13:00 з окупованих територій на КПВВ "Станиця Луганська" прибули 968 людей.

Про це Суспільному повідомила речниця Луганського прикордонного загону Тетяна Летошко.

"Кількість людей, які прибули на КПВВ з ОРЛО 11 листопада значно збільшилась у порівнянні з минулими днями. Так станом на 13:00 з окупованих територій прикордонники пропустили 968 осіб, з підконтрольної Україні території до ОРЛО прослідували 316 осіб", – повідомила Летошко.

За інформацією пресслужби Державної прикордонної служби України, з 30 жовтня по 6 листопада через КПВВ "Станиця Луганська" на тимчасово окуповану територію України пройшли 1 472 осіб, а на контрольовану територію – 436 особи.

Загалом на лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях працюють шість КПВВ, але більшість з них заблоковані російськими окупантами.

Що відомо

  • Раніше окупаційна адміністрація ОРЛО пообіцяла з 11 листопада зняти обмеження на пропуск через КПВВ у Станиці Луганській, які були введені 10 жовтня.
  • З 9 жовтня окупаційна адміністрація обмежила в'їзд людей на окуповану територію Луганщини та виїзд з неї.
  • У вересні 2020 року ватажок самоназваної "ЛНР" Леонід Пасічник змінив правила перетину КПВВ "Станиця Луганська".
  • На КПВВ на лінії розмежування працюють пункти вакцинації для жителів окупованих територій. З початку роботи щеплення в них зробили 27 жителів тимчасово окупованих територій. У Луганській області для жителів тимчасово окупованих територій відкрили центр вакацинації безпосередньо на КПВВ "Станиця Луганська".
  • Жителі окупованих територій Донеччини та Луганщини можуть оформлювати пенсії, соціальні виплати та проходити ідентифікацію віддалено.
  • 15 вересня на черговому засіданні Тристоронньої контактної групи Українська делегація закликала Росію забезпечити дотримання режиму припинення вогню, розблокувати роботу КПВВ на лінії розмежування та прискорити процес обміну полоненими.
  • На Донеччині відкрили три пункти щеплення від COVID-19 для жителів окупованих територій: у Бугасі, Новотроїцькому та Ольгинці.
  • У Луганській області для жителів тимчасово окупованих територій відкрили центр вакацинації безпосередньо на КПВВ "Станиця Луганська".

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок