Місця у реанімаціях COVID-лікарень Харківщини на 80% зайняті

Місця у реанімаціях COVID-лікарень Харківщини на 80% зайняті

Місця у реанімаціях COVID-лікарень Харківщини на 80% зайняті
Суспільне Харків

У реанімаціях лікарень, визначених опорними для боротьби з COVID у Харківській області, зайняті 266 з 331 ліжка.

Про це на брифінгу 11 листопада сказав директор Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Максим Хаустов. За його словами, загалом на 11 листопада зайняті 69% ліжок, відведених для хворих з COVID у регіоні.

"Використовується 5708 ліжок, з яких зайнято 3523, що приблизно складає 69%... В реанімаційних відділеннях з 331 ліжка заповнено хворими 266 — це приблизно 80%. На апаратах штучної вентиляції легень — 166 пацієнтів, ліжок з центральною подачею кисню у нас зараз 2900, з яких зайнято 1767, що складає приблизно 60%", — сказав Хаустов.

"На жаль, є форми важкі, особливо у людей, які невакциновані, іноді потрапляють — і одразу починається лікування на реанімаційних ліжках", — додав він.

"Ці ліжка розкидані по всій області, наприклад, може бути, що у якійсь певній лікарні буде великий відсоток зайнятості реанімаційних ліжок, і до 100%, ця цифра динамічна", — сказав Хаустов.

Водночас, за спостереженнями Хаустова, цього тижня знизилася кількість госпіталізацій з COVID.

"Ми бачимо це і по викликах швидкої допомоги, по госпіталізованих, знижується, тому хочеться вірити, якщо ми далі будемо всі вакцинуватися і дотримуватися заходів індивідуального захисту, зможемо взяти під контроль захворюваність", — сказав Хаустов.

"Чотири тижні тому було іноді 600 викликів і госпіталізацій до 300, зараз я вже казав, що госпіталізовано було 186 пацієнтів, фактично, якщо брати за пік — фактично знизився вдвічі рівень госпіталізацій", — сказав Хаустов.

Що відомо

  • За добу на Харківщині зареєстрували 1550 випадків COVID-19 — найбільший показник серед регіонів після Києва та Дніпропетровської області.
Читайте також: У Харківському центрі зайнятості почали щепити від COVID-19
На початок