У центрі Кропивницького з’явився “Поцілунок” на стіні

У центрі Кропивницького з’явився “Поцілунок” на стіні

У центрі Кропивницького з’явився “Поцілунок” на стіні
Суспільне: Кропивницький

У центрі Кропивницького з’явився “Поцілунок” на стіні. Це один з муралівМурал – це картина на стіні., які cтворюють в рамках конкурсу "Стінопис:kr". Його організували громадські організації "КОВО" та "Клуб прогресивних ініціатив", розповіла Суспільному співініціаторка проєкту Катерина Білоконь. Роботи оцінювали семеро суддів. Це художники та фотографи. З майже 50 ескізів обрали десять.

"Поцілунок" на стіні створила місцева художниця Ольга Ханенко. Каже – це картина-емоція, кольори підбирала відповідні. Розмір малюнка – 20 квадратних метрів.

"Цей малюнок створився раптово. Сідаєш, робиш замальовочки, були перепади настрою, коли відчувала себе дуже закоханою – це був саме той момент, хотілося передати емоцію кохання, поцілунку".

За підрахунками Катерини Білоконь, на створення цієї картини витратили три тисячі гривень. "Ми фінансуємо проєкт за власні гроші наших організацій, а також за внески небайдужих до мистецтва людей. Художники нічого не отримують за реалізацію. Усе фінансування ми витрачаємо виключно на матеріали".

Читайте також: В мікрорайоні Ковалівка на стіні багатоповерхівки на вулиці Вокзальна намалювали картину "Море за дверима", мурал "Вир думок" – на паркані дитячої лікарні, на вулиці Генерала Жадова розмалювали бетонну плиту, щоб вона мала вигляд, подібний до Кубика Рубіка.

Допомагала художниці Катерина Бойко. Вона – одна з чотирьох кропивничан, які готували стіну для малюнка. "Я вважаю своє життя більш наповненим, коли допомагаю людям. Сьогодні допомагаю зробити місто красивішим".

Створили малюнок за три дні.

Що відомо

У липні обрали малюнки, які, у рамках проєкту, перенесуть на міські будівлі. В результаті роботи комісії міськради обрали десять.

"Стінопис:kr" — спільний проєкт громадської організації "Молодіжна громадська організація КОВО" та "Клуб прогресивних ініціатив", у якому художники та волонтери малюють мурали на стінах Кропивницького. Бюджет "Стінопис:kr" складає понад 30 тисяч гривень. Проєкт фінансується за допомогою добровільних внесків.

На початок