Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів

Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів

Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів
Ілюстративне фото: Суспільне Полтава

Понад мільйон дерев висадили лісівники Полтавщини цієї осені. Це саджанці сосни, дуба, берези, ясена та липи, розповіла Суспільному прессекретарка обласного управління лісового та мисливського господарства Лілія Гнатенко. Сіянці вирощують у власних теплицях, а у ґрунт їх висаджуватимуть до кінця листопада.

Неподалік селища Велика Багачка на Полтавщині працюють лісівники. На площі близько 5 гектарів саджають нові дерева, а перед цим їх готують.

Висадка дерев на Полтавщині
Лісівники Полтавщини висаджують дерева. Суспільне Полтава

"Беремо стандартні сіянці, обмочуємо коріння повністю до кореневої шийки і кладемо у відра для висадки", - каже помічник лісничого Великобагачанського лісництва Володимир Зленко.

Висаджують дев’ять рядів сосен та ряд дубів. Ями викопують спеціальним знаряддям у ґрунті, який попередньо підготували, каже помічник лісничого.

"Проводиться трактором із плугом, зривається верхній шар ґрунту на глибину 15 сантиметрів. І посередині борозни тоді висаджується посадковий матеріал", - пояснює помічник лісничого Великобагачанського лісництва Володимир Зленко.

Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів
Посадковий матеріал та інструменти лісівники провозять із собою. Суспільне Полтава

"Пробиваємо лунку, тоді вставляємо саджанець, щоб сім’ядолязародкові листки, які розвиваються у насінині була угорі, притискаємо мечем і добре обтоптуємо. Саджанець садиться на відстані 70 сантиметрів, обтоптується для того, щоб не потрапляв кисень, щоб краще прижився", - пояснює лісокультурник Великобагачанського лісництва Михайло Лукаш.

Загалом у Великобагачанському лісництві висадили 42 тисяч сіянців, із них 12 тисяч – за 10 листопада, каже інженерка Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.

Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів
Саджанці майбутнього лісу. Суспільне Полтава

"Проводимо посадку на зрубах і також на новоприйнятих землях, які або вийшли з-під сільськогосподарського використання, або це галявини, або якісь схили, яри, балки, де не використовується земля для сільськогосподарського призначення, де можна створювати ліс", - говорить інженерка з лісових культур Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.

За словами інженерки, усі дерева вирощують із насіння самостійно. Це роблять у розсадниках та теплицях лісництв.

Висадка лісу на Полтавщині
З таких саджанців виростають дерева. Суспільне Полтава

"Заготовляємо шишки сосни звичайної, потім відвозимо в шишкосушарку Рублівського лісництва Полтавського лісгоспу на переробку. Шишка там витримується при високих температурах, крутиться в барабанах, насіння висипається і потім зберігається до весни. Весною робимо підготовчі роботи і висіваємо його (насіння – ред.) у ґрунт. І можемо побачити оці сіянці, які ми садили, яким пів року", - каже інженерка з лісових культур Миргородського лісгоспу Юлія Кальна.

"У нас є 8 лісогосподарських підприємств, і на їхній території висаджуються нові ліси. Уже висадили 1 мільйон 200 тисяч дерев при плані 600 тисяч. На один гектар висаджується близько шести тисяч сіянців. Висаджують у нас або хвойні породи – сосну звичайну, або дуб звичайний, березу. Якщо це у відсотках, то можемо сказати, що більша частина – це близько 60% – у нас висаджуються листяні породи, близько 40% – хвойні", - розповідає речниця Полтавського обласного та мисливського господарства Лілія Гнатенко.

Лісівники Полтавщини висадили більше мільйона дерев для створення нових лісів
Лісівники висаджують ліс. Робитимуть це до кінця листопада. Суспільне Полтава

За словами Лілії Гнатенко, триватиме осіння висадка до кінця листопада. Навесні в області висадили приблизно 4 мільйони дерев молодого лісу.

На початок