У Хмельницькому від коронавірусу вакцинують вагітних жінок

У Хмельницькому від коронавірусу вакцинують вагітних жінок

У Хмельницькому від коронавірусу вакцинують вагітних жінок
Фото: Суспільне

20 вагітних жінок з Хмельницького міського перинатального центру вакцинувались від ковід-19. Про це Суспільному розповіла медична директорка закладу Ірина Королюк. За її словами, загалом на обліку в них зараз перебуває 1200 вагітних жінок. Крім того, міський перинатальний центр приймає вагітних, які захворіли на ковід-19. Зараз в них стаціонарно лікується п'ятеро вагітних. Під захворювання тут відведено 40 ліжкомісць.

Ірина Шевчук працює начальницею відділу соціального захисту населення в Гвардійській сільській раді та перебуває на обліку в Хмельницькому міському перинатальному центрі. Розповідає: вакцинувалась на 18-му тижні вагітності препаратом Астразенека, тому що по роботі спілкується з великою кількістю людей. "І не завжди я знаю, з ким я спілкуюсь, чи ця людина не перебуває зараз в стані хвороби. І це може вплинути на мене та на мою дитину", - пояснює свій вибір вагітна жінка.

Жінка додає: в її родині хворобу важко переніс батько. Для неї це стало ще одним поштовхом до вакцинації. На щеплення, згадує, наважувалась довго: "Спочатку думала, що не буду, що буде відстрочка вагітним. Але час йде, кількість хворих росте. Побічних реакцій не було. В мене була лихоманка, була 38,5 температура, але недовго, півтора дні. І трошки боліла рука".

Разом з Іриною серед вагітних перинатального центру вакцинувались 20 жінок. Медична директорка закладу Ірина Королюк говорить: вакцинуватись вагітним дозволили на початку листопада в терміни другого-третього триместрів.

Ірина Королюк каже: вагітні можуть вакцинуватись препаратами Pfizer та AstraZeneca, проте вакцина Coronavak, за інструкцією, має протипокази. Додає: зараз в перинатальному центрі лікуються п’ять вагітних з ковідом.

"Будь-яке захворювання – екстрагенітальне захворювання, захворювання під час вагітності – може нести загрозу. Але, якщо дивитись між тим, вакцинована жінка як буде переносити ковід, а вона легше перенесе. Відповідно, загроза дитині буде найменша. І невакцинована, яка може перенести у важкій формі, буде загроза для новонародженої дитини", - каже Ірина Королюк.

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Завроцький каже: окремої статистики вакцинації вагітних вони не ведуть, оскільки щеплення є пріоритетним для всіх груп населення.

На початок