Головою НСЗУ обрали посадовицю з Буковини

Головою НСЗУ обрали посадовицю з Буковини

Головою НСЗУ обрали посадовицю з Буковини
На світлині Наталія Гусак. Facebook/Чернівецька ОДА

Головою НСЗУ обрали заступницю голови Чернівецької облдержадміністрації Наталію Гусак. Уряд погодив її кандидатуру за поданням міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.

Про це на сторінці у Facebook повідомила нардепка Ольга Стефанишина.

У коментарі Суспільному Гусак сказала, що коментуватиме обрання після офіційного призначення її на посаду.

Два роки Національна служба здоров'я України була без керівника. Служба є складовою медичної реформи. З нею повинні підписувати угоди лікарні, працівники яких будуть отримувати компенсацію з бюджету за кожного приписаного до них пацієнта.

Бюджет НСЗУ цьогоріч складає 160 мільярдів гривень.

З січня 2020 року Гусак працює заступницею голови ОДА, курує медичний напрям та очолює госпітальну раду. Раніше була регіональною координаторкою з підтримки реформи охорони здоров’я у Чернівецькій та Івано-Франківській областях програми U-LEAD з Європою.

Що відомо

  • Нацслужбу здоров'я створено наприкінці грудня 2017 року. Майже два роки служба працює без постійного керівника: перший її голова Олег Петренко був звільнений у 2019 році, і чотири конкурси на посаду нового керівника не дали результатів.
  • Повторний конкурс на голову НСЗУ цьогоріч оголосили 29 вересня.
  • Кандидати на посаду голови Нацслужби здоров'я повинні були мати ступінь магістра, досвід роботи на посадах державної служби, на керівних посадах або на керівних посадах у сфері охорони здоров’я — не менше 3 років, а загальний стаж – не менше 7 років.
  • До фінального списку претендентів входили в.о. глави НСЗУ Дмитро Самофалов, заступниця голови НСЗУ Тетяна Бойко та заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак.
На початок