У Миколаєві погодили проєкт міської програми "Освіта" до 2024 року. Що вона передбачає

У Миколаєві погодили проєкт міської програми "Освіта" до 2024 року. Що вона передбачає

У Миколаєві погодили проєкт міської програми "Освіта" до 2024 року. Що вона передбачає
Фото: Суспільне Миколаїв

Виконком Миколаївської міської ради на засіданні, що відбулося десятого листопада, попередньо погодив проєкт рішення "Про затвердження міської комплексної програми "Освіта" на 2022-2024 роки".

Про те, які заходи передбачає нова програма, розповіла начальниця управління освіти Миколаївської міськради Ганна Личко.

"Зазначена програма обумовлена необхідністю продовження програми цільового забезпечення системи освіти закладів Миколаєва. Тобто фінансування освіти можливе лише на основі цієї програми", – розповідає Ганна Личко.

Зокрема проєкт передбачає прийняття дитсадка №126 до комунальної власності міста (дотепер він підпорядкований державному підприємству "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект"), введення в дію після капремонту дитсадків №75 і №15, продовження будівництва дитсадка в мікрорайоні Північний, розвиток матеріально-технічної бази всіх закладів освіти міста, розширення доступу до інклюзивної освіти тощо.

"Усі заходи спрямовані на поліпшення умов виховання, навчання в закладах, передбачає не лише оплату комунальних послуг, виплату заробітної плати, а поліпшення матеріально-технічної бази та створення умов для інклюзивної освіти", – каже Ганна Личко.

Серед напрямків, які передбачає програма "Освіта" на 2022-2024: облаштування закладів освіти автоматичною пожежною сигналізацією та системою блискавкозахисту; оновлення холодильного й технологічного обладнання на харчоблоках; обладнання сучасних ігрових та спортивних майданчиків; оновлення та поповнення комп’ютерного обладнання у закладах освіти.

У попередні роки діяла міська комплексна програма "Освіта" на 2019-2021 роки, затверджена рішенням Миколаївської міської ради від 21 грудня 2018 року.

Відповідно до програми, за три роки, 2019-2021 роки, в дошкільній освіті відбулися зміни, зокрема, розвинута мережа груп компенсуючого типу для дітей з інвалідністю (198 груп), з них: 155 – спеціальні, 43 – санаторні групи, а також у 54 закладах відкрито 158 інклюзивних груп для дітей з інвалідністю.

Читайте також: "Невакциновані вчителі. У Миколаївській області відсторонені від роботи 525 людей"

Щодо загальної середньої освіти, то у 62-х закладах встановили систему очищення питної води; придбано спортивний інвентар для 19-ти закладів; одномісні парти, стільці, дидактичні матеріали для 57-ми закладів освіти.

На базі п'яти закладів загальної середньої освіти функціонують 28 спеціальних класів для дітей із затримкою психічного розвитку (295 учнів). У 46-ти закладах загальної середньої освіти – 226 інклюзивних класів (326 учнів). Пандусами обладнали всі заклади освіти міста. У двох закладах загальної середньої освіти та Палаці творчості учнів працюють ліфти.

Загалом на фінансування програми "Освіта", протягом 2022-2024 років, передбачені 8 млн 668 тисяч 190 гривень.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок