Радіодиктант національної єдності: як його писали у Краматорську

Радіодиктант національної єдності: як його писали у Краматорську

Радіодиктант національної єдності: як його писали у Краматорську
В українській гімназії Краматорська написали радіодиктант, фото: Суспільне Донбас

9 листопада на всіх платформах Суспільного транслювали диктант національної єдності. Текст мав назву "Слідом за пам’яттю". Писали радіодиктант й в українській гімназії Краматорська.

Радіодиктант національної єдності, в українській гімназії Краматорська, учні та вчителі складають з 2013 року.

Учениця 11-го класу Анна Рищенко писала диктант вдруге. Дівчина розповіла, що перед цим повторювала правила правопису та дивилася рекомендації до написання. Диктант тривав 20 хвилин.

"Враження неоднозначні, тому, що мені не сподобалося як читали текст. Сам текст сподобався, але не сподобався стиль написання", — зауважила Анна.

"Текст дуже гарний і красивий, але у деяких моментах було дуже складно, деяких слів я навіть не знаю", — поділився учень Герман Ольховський.

Всі, хто брав участь, у написанні диктанту, протягом доби можуть відправити свою роботу на перевірку членам спеціальної комісії до Києва. Ті хто напише диктант без помилок, отримають подарунки.

Вчителька української мови Ірина Савчук, переможницею ставала тричі.

"Текст дуже гарний. Я теж ще раз поринула і пройшлася парком, як і Юрій Андрухович, і це мене надихнуло. Я сподіваюся, що в цьому році ми теж станемо переможцями", — говорить Ірина.

Це вже 21 диктант. Надіслати свою роботу можна протягом доби на адресу "Українського радіо".

Переможців радіодиктанту національної єдності планують оголосити за місяць-два, в залежності від кількості листів, які надійдуть до редакції.

Що відомо

  • Текст всеукраїнського диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. Після цього листи не прийматимуть.
  • Торік диктант Єдності написав лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, письменник і видавець Іван Малкович.Текст читала актриса театру і кіно, голос театру перед мікрофоном на радіо "Культура" Римма Зюбіна.
  • Після проведення радіодиктанту національної єдності "Українське радіо" отримало на свою адресу 13799 електронних листів та 2 тисячі паперових. Переможцями було визнано 17 учасників. Листи з диктантом традиційно надходять з багатьох країн світу.
  • У 2020 році уперше за 20 років існування диктанту в ньому попри часові розбіжності взяла участь 25-та команда полярної експедиції на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Участь у його написанні взяли, серед інших, прем’єр-міністр Денис Шмигаль, мовний омбудсман Тарас Кремінь, народні депутати та відомі артисти.
  • Почути диктант можна було на "Українському радіо" та на радіо "Культура". На сайті ukr.radio у розділі "Як слухати" можна подивитися мапу частот "Українського радіо" для свого регіону. Також радіодиктант можна було послухати в інтернеті, дивитися на телеканалах UA: Перший та UA: Культура й на каналах регіональної мережі. Крім того, спецпроєкт транслювався на сторінці Українського радіо та корпоративній сторінці Суспільного мовлення у Facebook та на YouTube телеканалу UA: Перший.
На початок