Пропускали слова, не дописували речення: як у Чернігові писали радіодиктант національної єдності

Пропускали слова, не дописували речення: як у Чернігові писали радіодиктант національної єдності

Пропускали слова, не дописували речення: як у Чернігові писали радіодиктант національної єдності
ФОТО: Суспільне Чернігів

Залишили місце для пропущених слів, не дописували речення до кінця: не встигали за темпом читання. Так у Чернігові писали 21-й радіодиктант національної єдності. Прийти та написати його можна було в бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.

72-річна чернігівка Галина Караваєва писала радіодиктант національної єдності. Робить це восьмий рік поспіль.

"Для мене тут важливо слово, що це диктант національної єдності й ось це головна риса, ми підтримуємо, ми любимо і ми пишаємося мовою. І диктант це є підтвердження".

Разом з нею у бібліотеці імені Михайла Коцюбинського писали ще півтори десятки людей. Цьогоріч автор тексту радіодиктанту під назвою "Слідом за пам’яттю" письменник Юрій Андрухович.

"Це як спорт, якийсь адреналін і виклик самому собі, чи не припущуся я помилки? Мені також завжди цікаво писати, чи все в мене вийде чи ні, текст буде озвучений через добу і можна буде перевірити самого себе, а ті хто хочуть отримати нагороди і відправити текст на перевірку вони мають можливість в електронному вигляді чи звичайним листом надіслати цей текст", — розповіла директорка Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Людмила Зіневич.
Людмила Зіневич
Людмила Зіневич. ФОТО: Суспільне Чернігів

Військовий комісар Олег Гончарук радіодиктант писав вперше. Каже, під час навчання з української мови мав “відмінно”.

"Себе почував дійсно учнем, але знання, які були набуті ще в школі, у військовому інституті, в університеті вони даремно не пройшли, тому я вважаю, що мінімум помилок буде. Ми особистим прикладом показуємо громадянам, що ми не тільки її вживаємо, як у військовій сфері, а й постійно нею спілкуємося і повинні її знати".
Олег Гончарук
Олег Гончарук. ФОТО: Суспільне Чернігів

Радіодиктант складався зі 199 слів і тривав 20 хвилин.

Надіслати текст радіодиктанту на перевірку можна впродовж доби на електронну пошту. Для цього потрібно сфотографувати або відсканувати написаний від руки текст. Можна відправити й паперовим листом за адресою місто Київ, Хрещатик 26. Текст всеукраїнського радіодиктанту оприлюднять на сайті "Українського радіо" 11 листопада об 11:00.

Більше — у сюжеті:

Читайте також:

У Чернігові до 11 листопада мають вирішити, чи повертати учнів 5-11 класів за парти

На початок