Конгрес українців Канади готовий надати допомогу у пошуку рішення, яке дало б змогу виданню Kyiv Post продовжити роботу відповідно до високих стандартів. Напередодні редакцію KyivPost звільнили, журналісти повідомили про закриття видання, власники – про "перезапуск".
Про це йдеться у заяві КУК.
"КУК сподівається на віднайдення рішення, яке дозволить упевнитися у захисті незалежності редакції та політики Kyiv Post, а також у тому, що газета продовжить виходити відповідно до високих стандартів, яких вона дотримувалася у минулому”, – йдеться у заяві.
У заяві ідеться, що закриття видання Kyiv Post ускладнить "англомовним друзям України та посадовцям отримання достовірних новин з України".
“В дальшій перспективі це завадить інтеграції України до західних політичних та безпекових структур”, – зауважили в організації.
Щодо негативних наслідків для України припинення роботи цього видання застеріг і посол ЄС в Україні Матті Маасікас.
"Сумно чути про закриття Kyiv Post. Це було перше англомовне джерело для більшості іноземців – сьогодні Україна ризикує втратити це із наслідками", – написав він у Tвіттері. Занепокоєння у зв'язку з припиненням роботи видання Kyiv Post висловили також посли Великої Британії і Швеції.
Що відомо
- 8 листопада 2021 журналісти української найстарішої англомовної щотижневої газети Kyiv Post дізнались, що їх звільнили. Власник видання Аднан Ківан заявив, що видання тимчасово припиняє свою роботу. Редакція підготувала публічне звернення.
- Пісня новини про звільнення редакції, низка українських журналістів висловили підтримку Kyiv Post, а також припустили тиск з боку Офісу президента. Раніше 5 листопада Офіс президента повідомив, що запускає щотижневу інформаційну розсилку OPEN Digest і цей бюлетень спрямований на інформування дипмісій, української громади в інших країнах, міжнародних партнерів. Прессекретар президента України Сергій Нікіфоров у коментарі Суспільному заявив, що Офіс президента не має відношення до закриття Kyiv Post.
- Kyiv Post існує 26 років. Воно є основним джерелом інформації про Україну для англомовної аудиторії. Видання виходить у вигляді друкованої газети щотижня, а також на сайті (аудиторія якого це переважно читачі із-за кордону). Видання пише про політичну ситуацію в Україні, висвітлює корупцію у владі, публікує розслідування.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!