Конгрес українців Канади пропонує допомогу для продовження роботи Kyiv Post

Конгрес українців Канади пропонує допомогу для продовження роботи Kyiv Post

Конгрес українців Канади пропонує допомогу для продовження роботи Kyiv Post
Kyiv Post

Конгрес українців Канади готовий надати допомогу у пошуку рішення, яке дало б змогу виданню Kyiv Post продовжити роботу відповідно до високих стандартів. Напередодні редакцію KyivPost звільнили, журналісти повідомили про закриття видання, власники – про "перезапуск".

Про це йдеться у заяві КУК.

"КУК сподівається на віднайдення рішення, яке дозволить упевнитися у захисті незалежності редакції та політики Kyiv Post, а також у тому, що газета продовжить виходити відповідно до високих стандартів, яких вона дотримувалася у минулому”, – йдеться у заяві.

У заяві ідеться, що закриття видання Kyiv Post ускладнить "англомовним друзям України та посадовцям отримання достовірних новин з України".

“В дальшій перспективі це завадить інтеграції України до західних політичних та безпекових структур”, – зауважили в організації.

Щодо негативних наслідків для України припинення роботи цього видання застеріг і посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

"Сумно чути про закриття Kyiv Post. Це було перше англомовне джерело для більшості іноземців – сьогодні Україна ризикує втратити це із наслідками", – написав він у Tвіттері. Занепокоєння у зв'язку з припиненням роботи видання Kyiv Post висловили також посли Великої Британії і Швеції.

Що відомо

  • 8 листопада 2021 журналісти української найстарішої англомовної щотижневої газети Kyiv Post дізнались, що їх звільнили. Власник видання Аднан Ківан заявив, що видання тимчасово припиняє свою роботу. Редакція підготувала публічне звернення.
  • Пісня новини про звільнення редакції, низка українських журналістів висловили підтримку Kyiv Post, а також припустили тиск з боку Офісу президента. Раніше 5 листопада Офіс президента повідомив, що запускає щотижневу інформаційну розсилку OPEN Digest і цей бюлетень спрямований на інформування дипмісій, української громади в інших країнах, міжнародних партнерів. Прессекретар президента України Сергій Нікіфоров у коментарі Суспільному заявив, що Офіс президента не має відношення до закриття Kyiv Post.
  • Kyiv Post існує 26 років. Воно є основним джерелом інформації про Україну для англомовної аудиторії. Видання виходить у вигляді друкованої газети щотижня, а також на сайті (аудиторія якого це переважно читачі із-за кордону). Видання пише про політичну ситуацію в Україні, висвітлює корупцію у владі, публікує розслідування.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок