Нардеп з Миколаївщини підписав звернення про перевірку на відповідність Тараса Кременя своїй посаді

Нардеп з Миколаївщини підписав звернення про перевірку на відповідність Тараса Кременя своїй посаді

Нардеп з Миколаївщини підписав звернення про перевірку на відповідність Тараса Кременя своїй посаді
Фото: Суспільне

Народні депутати зареєстрували депутатське звернення на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням перевірити відповідність Тараса Кременя його посаді Уповноваженого із захисту державної мови. Зокрема, звернення підписав нардеп від Миколаївської області Ігор Негулевський.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Відповідно до інформації в скан-копіях документу, на своїй сторінці у Facebook Тарас Кремінь нібито висловлював намір примусово депортувати з України певну частину громадян під час інтерв’ю.

"Кого не влаштовує наявність Уповноваженого із захисту державної мови, мовного закону, кого не влаштовує українська держава, ‒ сформулюйте це все перед своєю відправкою в інші країни", ‒ сказав Тарас Кремінь.

У зверненні йдеться про те, що даний вислів омбудсмана нібито суперечить Конституції України. Зокрема, йдеться про статті 11, 15, 19, 21, 25 та 34 Конституції.

Читайте також: "Перейменування населених пунктів на Миколаївщині: що кажуть в адміністраціях"

Окрім того, відповідно до інформації в скан-копіях документа, депутати вважають перевищенням повноважень вислів Тараса Кременя щодо необхідності перейменування деяких населених пунктів в Україні через їх "російськомовний характер".

Звернення зареєстрував нардеп з Дніпропетровської області Максим Бужанський.

Свій пост у Facebook Ігор Негулевський написав російською мовою.

"Цей пост буде російською мовою, адже я розумію, що серед українців є багато російськомовних", ‒ написав Ігор Негулевський.

Кореспонденти Суспільного намагалися зв'язатися з Тарасом Кременем та головою фракції "Слуга Народу" Давідом Арахамією. Станом на 16:40 на дзвінки обидва не відповідають. Номер телефону нардепа Ігоря Негулевського перебуває поза зоною досяжності.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок