У Запоріжжі провели рейд по пунктах прийому вторинної сировини

У Запоріжжі провели рейд по пунктах прийому вторинної сировини

У Запоріжжі провели рейд по пунктах прийому вторинної сировини
Суспільне Запоріжжя

8 листопада 5 членів ГО "Бізнес-Союз "Порада" провели перевірку на законність діяльності 4 пунктів прийому вторинної сировини у Запоріжжі.

Про це повідомляє кореспондентка Суспільного Дар’я Пасічник

Зокрема, члени громадської організації перевірили пункт прийому вторинної сировини за адресою вулиця Українська, 47 у Запоріжжі.

Тут, у двох гаражах працює Костянтин Локтєв та його дружина Віра. Чоловік розповів Суспільному, приймають пластик, пляшки зі скла та алюмінієві банки.

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Суспільне Запоріжжя

Запоріжанка Любов живе у будинку №43 на вулиці Українській. Каже, хотілося б, щоб цей пункт прийому вторинної сировини знаходився трохи далі.

"Мене це, ніби, не стосується. Але сюди люди приходять, у яких невизначене місце проживання, і постійно все несуть сюди. Хотілося б, щоб біля садочку такого не було. Приходять люди здавати "під градусом". Скандалів я не бачила, може і були", — пояснює Любов.

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Любов. Суспільне Запоріжжя

"Він мені не заважає взагалі ніяк. Працює і нехай працює. Він приймає тару, він же скло не б’є, не смітить", — каже Андрій, мешканець будинку №43 на вулиці Українській.

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Андрій. Суспільне Запоріжжя

Заступниця голови правління громадської організації Ірина Лєх зауважує, у Костянтина Локтєва немає документів, що дозволяють йому здійснювати підприємницьку діяльність у гаражі:

"У нього є договір фізичної особи із фізичною особою, де сказано про те, що цей гараж йому здається в оренду, і навіть не написано, для чого. Ми бачили, що приходять люди, розраховуються з ним, тобто, він здійснює підприємницьку діяльність", — пояснює Ірина Лєх.

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Ірина Лєх. Суспільне Запоріжжя

З огляду на правопорушення, учасники рейду викликали поліцію. Дільничні офіцери поліції сектору превенції відділу № 2 Запорізького районного управління Нацполіції в Запорізькій області склали адміністративний протокол.

"Відносно порушника складений протокол за статтею 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Адміністративні матеріали для розгляду та прийняття рішення направлені до районного суду", — зазначила Олена Лебединська, речниця ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

Ірина Лєх пояснила, які документи повинні бути у законного пункту прийому вторинної сировини: "Повинні бути документи його як підприємця чи трудовий договір із підприємцем, який передбачає сплату податків офіційно. Крім того, якщо це підприємницька діяльність, то повинен бути паспорт прив’язки цього об’єкту, виданий Департаментом архітектури міської ради".

Далі члени громадської організації перевірили пункт прийому вторинної сировини у Вознесенівському районі на вулиці 12 квітня, 21. Тут працює Тетяна Почерніна. Вона каже, приймає тут пляшки з різного матеріалу та макулатуру: "У мене договір трудовий є, за допомогою якого я надаю допомогу з прийому сировини. На основі його я тут і працюю".

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Тетяна Почерніна. Суспільне Запоріжжя

Приймальниця склотари та вторсировини розповідає, все, що приносять люди, сортують по різних мішках. Пляшки, наприклад, розділяють за кольором.

"Якщо, припустимо, нам приносять газети, журнали, книги, картон ми це сортуємо. За межами своєї території не виставляю нічого. Вивозиться у мене з приймального пункту, наприклад, макулатура від 100 кілограмів. Ані алкоголем, ані цигарками ми не торгуємо, адже це заборонено", — запевняє Тетяна Почерніна.

Голова правління громадської організації "Бізнес-союз "Порада" Олена Єрьоменко каже, зауважень щодо цього пункту немає, у нього є всі необхідні документи для законної діяльності: "От саме це було метою – показати, як це повинно виглядати та ще раз звернути увагу, що саме законний бізнес сплачує податки".

У Запоріжжі провели рейд пунктів вторсировини
Олена Єрьоменко. Суспільне Запоріжжя

Загалом 8 листопада перевірили 6 пунктів прийому вторинної сировини. У двох із них були дозвільні документи, чотири працювали незаконно, наголосила Ірина Лєх: "Це були гаражі, жахливі антисанітарні умови. Там алкоголь розливали рікою. Люди дивної зовнішності, які отримували за вторинну сировину сто грамів та закуску. Був пункт, де у трьох гаражах одночасно працювали на Бородинському".

Загалом, за словами Ірини Лєх, у Запоріжжі діють 200 пунктів збору вторинної сировини, з них 120 – незаконні.

Читайте також: У Бердянську турагенти продавали клієнтам підробні довідки з результатами ПЛР-тестів
На початок