У Дніпрі підприємці на годину зачинили торговельні точки, протестуючи проти «тотальної фіскалізації»

У Дніпрі підприємці на годину зачинили торговельні точки, протестуючи проти «тотальної фіскалізації»

У Дніпрі підприємці на годину зачинили торговельні точки, протестуючи проти «тотальної фіскалізації»

5 березня в Дніпрі представники малого бізнесу позачиняли свої магазини та торгові точки на годину. Так вони протестували проти нових законів та перевірок. У першу чергу – проти, за їхніми словами, тотальної фіскалізації.

Ірина Симоненко торгує чоловічим одягом 8 років. У неї одна торгова точка – на ринку «12-й квартал». Говорить, зараз людей тут мало – два-три покупці на день. Щомісяця заробляє 5-6 тисяч гривень. А щоб встановити касовий апарат, треба від 7 тисяч гривень. Тому жінка приєдналася до протесту підприємців – зачинилася на годину.

«Ми протестуємо проти цих законів. Нам нічим платити за ці штрафи , у нас немає можливості ставити касові апарати. Ми не можемо так працювати. Оренди дорогі. Податки теж великі. Говорять, ми не платимо. Платимо! 2 тисячі щомісяця я плачу податки із такої точки», – каже Ірина Симоненко.

Представники малого бізнесу проти перевірок та нових законів, які їх просто знищать, говорить підприємиця Наталія Ешонкулова. Тому, каже, протестуватимуть, аби звернути на себе увагу влади.

«Основний закон – це 367, який набуває чинності 27 березня. Згідно з цим законом, за відсутність будь-якої документації на наш одяг, будь-який наш товар, незалежно від того , ринок це чи торгівельний комплекс, нас штрафуватимуть на 51 тисячу гривень. Тобто для нас це непідйомна сума. А друга причина – це закони 128-29 про тотальну фіскалізацію», – сказала підприємиця Наталія Ешонкулова.

«Ті перевірки, які були раніше теж, і ті перевірки, які починаються знову зараз, – це насправді просто приховані податки, які при цьому надходять просто до кишень чиновників. Насправді ці перевірки не покращують жодних бізнес-процесів, вони просто створюють додатковий фінансовий тиск на підприємців. І все», – зазначив представник організації «Самозахист підприємців» Олег Манаєнков.

Якщо їхні протести влада й надалі ігноруватиме, говорить Олег Манаєнков, то наступний протест буде проти сплати податків.

  • Два законопроєкти щодо малого бізнесу Верховна Рада ухвалила 20-го вересня 2019 року. Згідно з документами, усі підприємці мають встановити касові апарати та надсилати в податкову чеки через інтернет впродовж 36-ти годин. Якщо більше, то підприємця штрафуватимуть на щонайменше 850 гривень.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди