Самоізоляція через коронавірус може вплинути на склад України на старті Кубка світу з біатлону

Самоізоляція через коронавірус може вплинути на склад України на старті Кубка світу з біатлону

Ексклюзивно
Самоізоляція через коронавірус може вплинути на склад України на старті Кубка світу з біатлону
Facebook Володимир Бринзак

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України Володимира Бринзака.

Останній етап підготовки до біатлонного сезону чоловіча збірна України розпочалася на початку листопада у Норвегії, куди відправилася команда "А" під керівництвом Юрая Санітри. Утім, повноцінний збір українці провести не зможуть - у команді виявлено хворого на коронавірус, тому збірну відправили на самоізоляцію.

Біатлоністи, які отримали негативні результати тестів на коронавірус, продовжують підготовку до сезону, тренуючись вранці та ввечері окремо від спортсменів з інших збірних. А до звичного процесу підготовки збірна України повернеться не раніше, ніж за тиждень.

Хто саме захворів у складі української команди - невідомо. Утім, ця ситуація може вплинути на формування команди на перші етапи нового сезону Кубка світу з біатлону. Про це у коментарі Суспільне Спорт повідомив президент федерації біатлону України Володимир Бринзак.

Рішення про формування складу визначатиме Юрай Санітра - головний тренер чоловічої команди. За попереднім планом, ті спортсмени, що пропускали тренування, не виступатимуть на стартових двох етапах.

"Ситуація така, що рішення міняється кожних п'ять хвилин чи годину. Останнє, що ми спілкувалися з тренером - ті [спортсмени], що мали симптоми, вони не будуть приймати участь в перших двох етапах. А після збору поїдуть одразу в Обертіллах і будуть там готуватися до Гогфільцена, до третього етапу, щоб встигнути привести себе в порядок, бо зараз не тренувалися", - зазначив Бринзак.

Раніше в інтерв'ю Суспільне Спорт Юрай Санітра заявляв, що на першому етапі Кубка світу (27-28 листопада) Україна не використовуватиме повну квоту - стартуватимуть чотири біатлоністи, а не п'ять. Як ситуація з самоізоляцією вплине на цей план - поки невідомо.

Читайте також: Юрай Санітра – про підготовку чоловічої збірної України з біатлону та олімпійську трасу в Пекіні

Усі біатлоністи чоловічої збірної України отримали дві дози вакцини під час підготовки до олімпійського сезону 2021/22.

Що відомо

  • Етап підготовки у Норвегії є заключним для чоловічої збірної України. У четвер, 25 листопада - старт першого етапу Кубку IBU у шведському Одре, а в суботу, 27 листопада - відкриття сезону Кубку світу в Естерсунді.
  • Під час передсезонного збору у норвезькому Бейтостолені головний тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра мав визначитися з ще двома біатлоністами, які візьмуть участь на першому етапі Кубка світу в Естерсунді - участь була гарантована для Дмитра Підручного та Артема Прими.
  • Перед стартом олімпійського сезону Міжнародний союз біатлоністів підготував новий карантинний протокол.
На початок