У Сумському державному університеті радіодиктант писали три десятки людей

У Сумському державному університеті радіодиктант писали три десятки людей

У Сумському державному університеті радіодиктант писали три десятки людей
Фото: Суспільне Суми

У Сумському державному університеті диктант національної єдності писали близько трьох десятків людей. 21-ший рік поспіль диктант транслювало Українське радіо.

Оскільки область у "червоній зоні" епіднебезпеки, до аудиторії запрошували тільки тих, хто має сертифікати про вакцинацію. Участь у написанні взяли викладачі та студенти.

У Сумському державному університеті радіодиктант писали три десятки людей (ФОТО)
Суспільне Суми

Абет Ал-Ріахнах– студент медичного інституту СумДУ з Йорданії. Говорить, українську почав вивчати чотири роки тому, коли приїхав до України. Зараз про свій рівень вивчення мови говорить: "Нормально, я не кажу добре, але це й не важливо, адже для іноземців це вважається складно. Ми вчили українську мову, тому хотіли перевірити себе. Було дуже складно, диктант був такий швидкий для мене, я іноземець. Українська мова вважається однією з найкрасивіших мов світу, це мова любові, красива мова".

"Перше слово було складним. Дуже довго намагались зрозуміти, чи це "так" чи якийсь "пакт". Але через назву "пакт" ніби не підходив. Складним також було те, що він багато де зупинявся, дуже багато. І здається, при паузі маємо ставити кому, але вони там не були потрібні. Також деякі слова для мене були складними", – поділилася студентка Валерія Шкрудь.

"Сьогодні диктант був цікавий, це був ніби подарунок від Юрія Андруховича, який в прямому ефірі запропонував частинку своєї творчості. Сьогодні було і зворушливо, і відповідально, і можливо десь тривожно, тому що це не диктант, який ми звикли писати в школі. Це не диктант із збірнику диктантів, це оригінальний твір подарований для широкої спільноти українського слова. Таким чином своїм виявили солідарність із усім українським народом", – поділилася кандидатка педагогічних наук Ольга Сидоренко.

"Наперед знаючи, хто є автором тексту, чесно кажучи, я очікував чогось цікавішого, глибиннішого і більш закрученого. Текст не був складним, але складність викликала методика викладання, принципи читання. Такі диктанти дуже важливі з кількох позицій: об’єднання нації, про що говорили сьогодні всі, перевірка власної грамотності. Люди повинні бути грамотними. Як би не намагалися її затовкти, - грамотність архіважлива", – сказав доктор наук і соціальних комунікацій Володимир Садівничий.

Цьогоріч диктант можна було слухати в ефірі "Українського радіо", усіх регіональних телеканалів, на UA: Перший та онлайн: на YouTube й у Facebook. Тема твору – природа та соціальна дистанція. До початку написання текст тримався в таємниці. Обрали для написання текст письменника Юрія Андруховича. Диктував його в ефірі сам автор. Юрій Андрухович назвав текст складним: "Я не мав би шансів написати його без помилок, якби сам не був його автором. Я навмисно укладав цей текст так, що загалом "четвірка" – це був би мій результат".

У Сумському державному університеті радіодиктант писали три десятки людей (ФОТО)
Суспільне Суми

Написані роботи можна надсилати на перевірку у письмовій формі за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 або онлайн у форматі jpg, tiff, png чи bmp на електронну скриньку [email protected] Відправити поштою чи надіслати на електронну скриньку необхідно не пізніше 11:00 10 листопада. Текст, який диктував Юрій Андрухович, з'явиться 11 листопада об 11.00 на сайті Українського радіо.

Переможців радіодиктанту національної єдності планують оголосити за місяць-два, в залежності від кількості листів, які надійдуть до редакції.

Що відомо

  • Минулого року на адресу Українського радіо надійшло майже 14 тисяч електронних листів та дві тисячі паперових. Із них 17 учасників стали переможцями. Це ті, хто зробили не більше двох помилок.
  • У 2020 році уперше за 20 років існування диктанту в ньому попри часові розбіжності взяла участь 25-та команда полярної експедиції на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді.
На початок