Із 9-го грудня розширюється список професій, для яких потрібна обов'язкова вакцинація проти COVID-19

Із 9-го грудня розширюється список професій, для яких потрібна обов'язкова вакцинація проти COVID-19

Із 9-го грудня розширюється список професій, для яких потрібна обов'язкова вакцинація проти COVID-19

Міністерство охорони здоров'я розширило список професій, які підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19. Відповідний наказ Міністерства охорони здоров'я вже зареєстрований у Мін'юсті. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу у вівторок, 9 листопада.

За словами Ляшка, наказ набуває чинності з 9 грудня.

Цього разу йде мова про працівників підприємств, установ і організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади. Також до наказу внесли співробітників установ, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей, реабілітаційних закладів і працівників підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави — "Укрпошту", "Укрзалізницю" та інші, пояснив міністр.

"Наша стратегія обґрунтована та логічна. Поступово запроваджуються вимоги обов'язкової вакцинації для всіх професій, що пов'язані із великою кількістю контактів між людьми або виконанням критично важливих для країни функцій", — сказав Ляшко.

За його словами, аналогічні вимоги встановлюють й у країнах ЄС, зокрема, в Італії.

Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати, пояснили у МОЗ.

Ті з них, хто має абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації, роз'яснили у міністерстві.

Що відомо

  • Працівників, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, почали відсторонювати від роботи до моменту вакцинації. Щеплені однією дозою можуть працювати надалі. 8 листопада набув чинності відповідний наказ МОЗ.
  • Обов’язковим щепленням нині підлягають працівники трьох категорій: центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів, місцевих державних адміністрацій і, відповідно, їх структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної, дошкільної, загальної середньої позашкільної освіти та також наукових установ незалежно від форми їх власності.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок