Результати перевірки Мілівецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині

Результати перевірки Мілівецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині

Результати перевірки Мілівецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині
Фото: Оксана Кізаєва

Моніторингова група перевірила роботу Мілівецького психоневрологічного інтернату на Хмельниччині. За результатами перевірки у роботі закладу були виявлені числені порушення. Про це Суспільному повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини в Хмельницькій області Оксана Кізаєва.

Як відомо, на час візиту у закладі, який розрахований на проживання 180 підопічних, проживало 178, серед яких 21 недієздатних, опіку над якими здійснюють родичі.

"Штатна чисельність працівників закладу складає 99 штатних одиниць, з них 1 старша медична сестра та 8 чергових медичних сестер, посада лікаря-психіатра вакантна. В інтернаті підопічні отримують чотириразове харчування, витрати на яке на одного підопічного на день становлять 80 гривень, на медикаменти – 4", - повідомила Оксана Кізаєва.

Фото: Оксана Кізаєва
Фото: Оксана Кізаєва. Фото: Оксана Кізаєва

Також на території закладу, хоч і є облаштовані місця для відпочинку, але за словами Оксани Кізаєвої, люди, які пересуваються на інвалідних візочках, не мають можливості самостійно виїжджати на вулицю через східці та високі пороги.

"Під час візиту встановлені грубі порушення права на охорону здоров’я: відсутня ліцензія на провадження господарської діяльності з медичної практики. Протягом тривалого часу в закладі відсутній лікар-психіатр, порядок надання амбулаторної психіатричної допомоги не забезпечено, відсутні відповідні договори із закладами охорони здоров’я та медичними працівниками", - говорить Оксана Кізапєва.

Фото: Оксана Кізаєва
Фото: Оксана Кізаєва. Фото: Оксана Кізаєва

Додає, під час перевірки медичної документації встановлено, що 24 підопічних приймають препарати, при лікуванні яким існує ризик розвитку ускладнень у підопічних. Своєю чергою, медичний персонал закладу не знає про необхідність робити записи до медичної документації про отримання пацієнтами препарату.

"Виявлено порушення прав підопічних на медичне забезпечення, зокрема на день візиту в закладі взагалі був відсутній один із препаратів. Але за його відсутності в закладі протягом останніх чотирьох днів в листках виконання лікарських призначень 24 підопічних зазначено про надання їм вказаного препарату", - повідомила Уповноважена ВР.

Фото: Оксана Кізаєва
Фото: Оксана Кізаєва. Фото: Оксана Кізаєва

Під час спілкування з підопічними виявилося, що підопічній зі скаргами на болі в руці після падіння не надали жодної медичної допомоги.

"Виявлено проблему із забезпеченням підопічних технічними засобами реабілітації. У закладі відсутні у необхідній кількості туалетні стільці, замість них використовуються відра. В інтернаті для всіх підопічних використовується лише два колісних крісла. Хворі розміщені на другому поверсі, позбавлені можливості користування лазнею і душовою, які знаходяться на першому поверсі, та можливістю прогулянки на вулиці, оскільки до другого поверху ведуть круті сходи, а ліфт відсутній. Підопічним проводять санітарно-гігієнічні процедури у кімнаті. Деякі підопічні лежать без подушок, оскільки вони просушуються, а запасні відсутні. Відсутні кнопки виклику персоналу або інші способи оповіщення персоналу. Зазначене свідчить про неналежний догляд ліжкових хворих в інтернаті.", - інформує Оксана Кізаєва.

Пліснява на стінах. Фото: Оксана Кізаєва
Пліснява на стінах. Фото: Оксана Кізаєва. Фото: Оксана Кізаєва

За її словами, на стінах в житлових кімнатах є пліснява.

"У закладі використовуються старі ліжка з панцерною сіткою, деякі з них є взагалі непридатними для використання, не всі підопічні забезпечені приліжковими тумбочками, шафами. В новому корпусі житлово-побутові умови значно кращі, однак наявними в кожній кімнаті шафами підопічні не можуть самостійно користуватись, оскільки вони постійно зачинені, а ключі - у персоналу, тому необхідні речі підопічні зберігають під ліжками та подушками. Також були виявлені інші порушення: загальні коридори, сходи, житлові та деякі санітарні кімнати інтернату не облаштовані перилами та поручнями. У їдальні відсутнє щоденне меню, використовується пошкоджений емальований посуд, як питна використовується вода з-під крану, проте, відповідний висновок щодо її якості - відсутній.", - говорить Оксана Кізаєва.

Додає, за результатами перевірки підготовлені акти реагування до Хмельницької обласної державної адміністрації та керівника закладу.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди