Невакцинована вчителька в Єзуполі на Прикарпатті планує ходити на роботу

Невакцинована вчителька в Єзуполі на Прикарпатті планує ходити на роботу

Невакцинована вчителька в Єзуполі на Прикарпатті планує ходити на роботу
Суспільне Карпати

В Єзупільському ліцеї на Івано-Франківщині сьогодні працювали поліцейські. Їх викликав і директор навчального закладу, і невакцинована учителька, яку відсторонили від роботи. Про це повідомила кореспондентка Суспільного з місця події.

У ліцеї працюють 62 людей. Двоє із них – учителька та працівниця їдальні – невакциновані, розповідає директор закладу Михайло Трушик. 4 листопада він повідомив про те, що з 8 листопада їх відсторонять від роботи, якщо ті не щепляться проти COVID-19. Однак вчителька заявила, що подаватиме на нього до суду через порушення Конституції.

"Сьогодні зранку я прийшов на роботу і побачив, що Галина Петрівна (ред. — вчителька) прийшла. Я їй сказав, що вона відсьогодні відсторонена, а на її місце я зробив заміни, щоб діти могли продовжити навчання. Галина Петрівна відмовилася покидати робоче місце. Я викликав нашого місцевого поліцейського, попросив, щоб він склав відповідний протокол. Але Галина Петрівна відмовилася підписати цей документ, — розповідає Михайло Трушик. — Ми склали на неї адмінпротокол про те, що вона перебуває зараз незаконно на території навчального закладу, оскільки відсторонена від роботи".

Вчителька ліцею Галина Бусько, яку відсторонили від роботи, також викликала поліцейських. Жінка каже, що на уроки планує приходити й далі.

"Викликала слідчо-оперативну групу, щоб захистила мене, бо до кого я маю звертатися щодо захисту. Я не вакцинувалася, я не зобов’язана пояснювати це, я маю свої переконання", — каже Галина Бусько.

Невакцинована вчителька в Єзуполі на Прикарпатті планує ходити на роботу
Жінка планує приходити на уроки попри те, що її відсторонили від роботи. Суспільне Карпати

Учителька в ліцеї перебувала без маски. На запитання кореспондентки, чи не може вона інфікувати інших, відповіла так: "Я навіть не хочу це обговорювати. Я хочу йти, працювати, проводити уроки та навчати дітей. Більше я не хочу відповідати на такі провокативні запитання".

Заступник директора департаменту освіти та науки Андрій Сташків розповів, що в області є 5 000 невакцинованих працівників закладів освіти. Найменше працівників освітніх закладів щепилися у Яблунівській територіальній громаді — понад 28%. Найбільше вакцинувалися у Перегінській громаді — майже 98%.

"Відповідно до чинного законодавства, керівник установи, у якій працює невакцинований працівник, видає наказ про його відсторонення до моменту усунення причин, які передували самому відстороненню. Коли працівник вакцинується, то отримає відповідний документ, який підтверджує вакцинацію. Показує її керівнику закладу і тоді видають наказ про поновлення на роботі", — розповів Андрій Сташків.

Юристка Тетяна Козаченко каже, що відсторонення представників професій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 в умовах пандемії, є законним.

"Це є додаткова гарантія безпеки тим людям, до яких має доступ ця невакцинована людина. Під час відсторонення, що є законним, людина, яка не виконує своїх трудових функцій, не отримує зарплату, не може бути звільнена. Це є її гарантія під час карантину", — говорить юристка.

За словами директора обласного департаменту освіти, науки та молодіжної політики Андрія Сташківа, в Івано-Франківській області приблизно 10% від загальної кількості працівників освіти, підлягають відстороненню.

Сташків каже, роблять це відповідно до постанови Кабміну. Якщо ж відсторонений працівник вакцинується хоча б один раз або покаже довідку про те, що йому не можна імунізуватися, або сертифікат про те, що він одужав від COVID-19 не пізніше, ніж 90 днів тому, то його допустять до роботи.

В Івано-Франківській територіальній громаді відсторонили від роботи 76 працівників закладів освіти. Це складає 1,7% від усього персоналу навчальних закладів. Про це Суспільному повідомила заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

Ще понад 20 працівників відсторонять від роботи у дошкільних закладах, чотирьох — у закладах професійно-технічної освіти, дев'ятьох — у закладах позашкільної освіти, сказав у коментарі Суспільному директор міського департаменту освіти і науки Ігор Максимчук.

Що відомо

З 8 листопада, за наказом Міністерства охорони здоров'я, державних службовців та викладачів відсторонятимуть від роботи у разі відсутності щеплення проти коронавірусу.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок